Po pierwsze smak - inaczej nie schudniesz

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2016 17:04
- Całe życie, od kiedy zająłem się gotowaniem, najważniejszy dla mnie był smak. Jedzenie musi być zdrowe i smaczne - mówi Maciej Szaciłło, ekspert kulinarny.
Audio
  • Karolina i Maciej Szaciłło opowiadają o zdrowym jedzeniu (Się mówi/Czwórka)
Karolina i Maciej Szaciłło
Karolina i Maciej SzaciłłoFoto: PAP/Stach Leszczyński

- Okazało się, że w tym Maćka smakowym szaleństwie jest metoda, bo jak nam jedzenie nie smakuje to go właściwie nie trawimy, a wtedy nie korzystamy ze składników odżywczych w nim zawartym - dodaje Karolina Szaciłło, jego żona i współautorka książki "Jedz i pracuj nad własnym zdrowiem". 

Obserwowanie własnego organizmu to zdaniem Szaciłłów klucz do sukcesu i zdrowej diety. Nie pomogą nam najlepsze produkty, jeśli nie będą smacznie podane. Autorzy nowej książki kulinarnej przestrzegają również przed pułapką popadania z diety w dietę oraz zdradzają jak robić zakupy oraz czym zastąpić cukier i białą pszenną mąkę.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Karolina i Maciej Szaciłło (eksperci kulinarni, autorzy książki "Jedz i pracuj nad własnym zdrowiem)

Data emisji: 19.04.2016

Godzina emisji: 15.00

pj/kul

Czytaj także

Bigoreksja. Uzależnieni od wyciskania

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2016 16:20
Zdrowy styl życia może stać się nałogiem i są tacy, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez ćwiczeń. - Gonitwa za masą mięśniową często kończy się odwodnieniem, problemami z tarczycą oraz dopingiem - alarmują eksperci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chcesz schudnąć? Jedz śniadania!

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2016 18:30
- Pierwszy posiłek dnia jest nam potrzebny, żeby obudzić organizm. Jeśli zrezygnujemy ze śniadania, zacznie nam się odkładać tłuszcz - przekonują dietetyczki.
rozwiń zwiń