Światowe Dni Młodzieży. Co czeka wolontariuszy?

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2016 18:40
Nieodpłatne pomaganie innym to bardzo często ważny punkt w CV. A jakie cele przyświecają wolontariuszom, pracującym przy ŚDM?
W ramach Światowych Dni Młodzieży krakowski rynek pomieści od 26 do 31 lipca tysiące ludzi
W ramach Światowych Dni Młodzieży krakowski rynek pomieści od 26 do 31 lipca tysiące ludziFoto: Pixabay.com/Public domain

Pracodawcy cenią wolontariuszy za ich zaangażowanie w realizację zleconych zadań i umiejętność pracy w grupie. Jednak czy plusy wynikające z wolontariatu ograniczają się tylko do "zapunktowania" u przyszłego pracodawcy? Czy dzięki wolontariatowi można zwiedzać świat? Jakie cechy powinien mieć wolontariusz? Jakie umiejętności i wykształcenie? Na te pytania odpowiemy w audycji "Się mówi".

Poruszymy także temat tzw. leśnych przedszkoli. To pomysł Skandynawów, który jednak powoli podbija świat. W takich placówkach dzieciaki brodzą w wodzie, wymachują kijami i wspinają się po stromych zboczach. 60 lat po otwarciu pierwszego leśnego przedszkola w Danii, podobne placówki otwierają się w USA, Australii i Polsce.

***
Na "Się mówi" zapraszamy w czwartek (28.04) w godz. 14.00-16.00. Audycję poprowadzi Piotr Firan.

kd/pj


Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży - poligon dla wolontariuszy

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2016 17:10
Aktywni, pomysłowi, gotowi na współpracę pilnie poszukiwani! Przed młodymi wolontariuszami stoi ogromne wyzwanie w Krakowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ŚDM 2016. Teraz Kraków - a jak było w Madrycie?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2016 15:21
W 2011 roku 1,5 miliona wiernych spotkało się z papieżem Benedyktem XVI w Madrycie. - Tam było czuć, że papież jest dla nas - mówią goście Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dni w Diecezjach. Świętowanie przed ŚDM

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2016 11:41
Światowe Dni Młodzieży to wielkie wydarzenie, które odbędzie się w Krakowie, jednak już dziś przygotowują się do niego właściwie wszystkie diecezje w naszym kraju.
rozwiń zwiń