Kryzys męskości. Czy nadeszły czasy "Seksmisji"?

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2016 16:00
- W książce "Męskie sprawy, czyli życie, seks i cała reszta" udowadniam, że nie ma żadnego kryzysu, a jedyna zmiana, jaka nastąpiła, to taka, że męskość rozkwita - mówi Agata Jankowska.
Audio
  • Dyskusja o kryzysie męskości. Czy kobiety zdominują świat? (Się mówi/Czwórka)
Według danych aż 40 proc. Polek i Polaków jest zdania, że mamy do czynienia z kryzysem męskości
Według danych aż 40 proc. Polek i Polaków jest zdania, że mamy do czynienia z kryzysem męskościFoto: Pixabay/Unsplash/dom. publiczna

Obecni w studiu mężczyźni - bloger Kamil Pawelski i wice prezes Fundacji Masculinum Piotr Stohnij - zgadzają się z tym stanowiskiem i też podkreślają, że to nie kryzys tylko redefinicja dotychczasowych ról społecznych. - Jest sporo mężczyzn, którzy jeszcze sobie z tym nie radzą, ale są też tacy, który doskonale odnaleźli się w nowej rzeczywistości - mówi autor bloga "Ekskluzywny Menel". - Skąd nagły popyt na barber shopy czy butiki z modnymi ubraniami? Być może stąd, że tego właśnie potrzebowaliśmy.

Goście Czwórki wraz ze słuchaczami próbują odpowiedzieć na pytanie, czego oczekuje się od współczesnego mężczyzny i z czym utożsamiana jest dziś męskość. Sprawdzamy, też co współczesnego mężczyznę obdziera z godności i czy patriarchat rzeczywiście był dla nich wygodny.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Agata Jankowska (współautorka książki "Męskie sprawy, czyli życie, seks i cała reszta"), Ekskluzywny Menel (Kamil Pawelski, bloger), Piotr Stohnij (Fundacja Masculinum)

Data emisji: 23.05.2016

Godzina emisji: 14.00

kul/fbi

Czytaj także

Złamane serce to syndrom kliniczny

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2015 13:00
Ból w klatce piersiowej, zakłócenia rytmu serca i powiększenie lewej komory serca - to tylko część medycznych objawów, które pojawiają się po rozstaniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kiedy puszczają hamulce. Zdrada na wakacjach

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2015 14:30
Wakacyjne wyjazdy sprzyjają nawiązywaniu nowych znajomości i flirtom. Jednak gdy posuniemy się o krok za daleko, możemy tego gorzko pożałować.
rozwiń zwiń