Światowe Dni Młodzieży. "Zróbmy raban!"

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2016 10:50
- Chodzi o boży raban, do którego nawołuje papież Franciszek. O zamieszanie, dzięki któremu zmienia się życie - tłumaczy Karolina Sarniewicz, współautorka książki "Zróbmy raban. Niezbędnik na Światowe Dni Młodzieży".
Audio
  • Co powinieneś wiedzieć o Światowych Dniach Młodzieży? Oto wyjątkowy "poradnik pielgrzyma" (Się mówi/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/Unsplash/dom. publiczna

W książce opisane są historie ludzi, którzy doszli do ściany, a ich los odmienił się w trakcie Światowych Dni Młodzieży. - Jedna z naszych bohaterek, Ola, miała depresję, rozstała się z chłopakiem, pracowała w korporacji i była totalnie nieszczęśliwa - opowiada gość Czwórki. – Bilety do Rio spadły jej niemalże z nieba. Pojechała i spędziła tam rok pracując jako wolontariuszka.

Takich przykładów jest więcej. Niektórzy spotkali na ŚDM swoją drugą połówkę, inni odnaleźli tam Boga lub poznali swojego Anioła Stróża. Karolina Sarniewicz przybliża sylwetki bohaterów swojej książki, mówi o czym każdy pielgrzym powinien pamiętać i zdradza, czego Justin Bieber powinien zazdrościć Krakowowi.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Goście: Karolina Sarniewicz (współautorka książki "Zróbmy raban. Niezbędnik na Światowe Dni Młodzieży")

Data emisji: 15.06.2016

Godzina emisji: 14.00

kul/pj

Czytaj także

ŚDM 2016. Teraz Kraków - a jak było w Madrycie?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2016 15:21
W 2011 roku 1,5 miliona wiernych spotkało się z papieżem Benedyktem XVI w Madrycie. - Tam było czuć, że papież jest dla nas - mówią goście Czwórki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży. Jak przygotowuje się Białystok?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2016 10:53
Promocja kultury polskiej, regionu białostockiego, ale także rodzimych marek podczas ŚDM - o tym rozmawialiśmy w audycji "Kierunek Kraków".
rozwiń zwiń