Wyprawa przez Rosję. "Moskwa i reszta kraju to dwa różne światy"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2015 17:28
To była spontaniczna wyprawa. Chcieli zobaczyć Bajkał, więc zebrali grupę znajomych i… złapali stopa do Rosji. Podróżowali przez niemal pół roku, a dziś, po powrocie, planują już kolejne wyprawy.
Audio
  • Bronisław Kryciński opowiada o swojej wyprawie przez Rosję (Się mówi/Czwórka)
  • Podróże autostopem. Słuchacze Czwórki wspominają swoje przygody (Się mówi/Czwórka)
Moskwa - Kreml
Moskwa - KremlFoto: pixabay.com

Podróżnik i archeolog Bronisław Kryciński wraz z przyjaciółmi wyruszył do Rosji z Beskidu Niskiego. Ukrainę pokonali autostopem. Maszerowali przez góry, szukali noclegu w kościołach i teatrach. - Chwila, w której zobaczyliśmy Bajkał, była niesamowita. Szliśmy przez góry, gdy nagle wyłonił się zza górskiego zbocza. Czułem się, jakbym wstąpił do świątyni - wspominał Kryciński w Czwórce.

Jak opowiadał, Rosjanie to przemili ludzie, zupełnie inni od obrazu prezentowanego na co dzień w mediach. - Moskwa i reszta Rosji to dwa różne światy - opowiadał podróżnik, a turystom polecał zwłaszcza wizytę w Petersburgu i odwiedzenie irkuckich muzeów. - Warto też zatrzymywać się, przejeżdżając przez rosyjskie wsie. Są w większości biedne, ale losy ich mieszkańców to tematy na całe książki - mówił Kryciński.

Gość Czwórki opowiadał, jak udało mu się przejechać Ukrainę autostopem w niewiele ponad tydzień i jak radził sobie w Rosji z niewielką ilością gotówki. Tłumaczył także, komu chce pomóc dzięki swoim podróżom i co planuje na przyszły rok.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Bronisław Kryciński (podróżnik, archeolog)

Data emisji: 29.07.2015

Godzina emisji: 14.00

kd/mk

Czytaj także

Szalone wakacje. Autostopem przez Europę

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2015 08:00
Wziąć ślub w Las Vegas, kupić kuszę, znaleźć pracę - to wakacyjne wyzwania, które stawiają sobie słuchacze Czwórki. A może by tak objechać Europę "na stopa"?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wakacje w Polsce? "Jest potencjał, brak pomysłów"

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2015 16:30
Kapryśna pogoda, ale piękne miejscówki. - Z aurą się nie dyskutuje, ale tylko od nas zależy, jak będziemy się bawić - przekonuje redaktor naczelny miesięcznika "Poznaj swój kraj".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wakacyjna praca. Jak znaleźć tę wymarzoną?

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2015 15:42
Agencje pracy tymczasowej to dla studentów szansa, by dorobić w czasie wakacji. - Ciężko dostać pracę zgodną z wykształceniem i zainteresowaniami - ostrzega Urszula Kowalska z OHP.
rozwiń zwiń