The Djangos. W ich muzyce jest serce

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 18:11
- Nasza historia ma blisko 20 lat. Jeździliśmy i słuchaliśmy różnych koncertów w całym kraju. Wtedy właśnie narodziła się i dojrzała nasza miłość do muzyki reggae - mówi w Czwórce basista i siła napędowa The Djangos Daniel Wysocki.
Audio
  • Muzycy z The Djangos o nowym albumie "Hot & Fire" (Strefa Dread/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: SMA Studio/Shutterstock.com

Natalia Paruszewska Wyjeżdżając z Jamajki popłakałam się jak dziecko. Ona utwkiła w moim sercu

W międzyczasie kompletowali też skład swojego zespołu, w którym gra dziś dziewięć osób - Natalia Paruszewska (wokal), Angelika Wróbel (bębny), Monika Biczysko (wokal), Janusz Zalewski (gitara), Dorian Borek (klawisze), Marcin Malarz (trąbka), Paweł Kamińsk (saksofon), Daniel Wysocki (bas) i Tomek Kinecki (perkusja). - Potrzebowaliśmy ludzi, którzy byliby w stanie zaangażować się w filozofię reggae - podkreśla Daniel Wysocki.

W studiu Czwórki towarzyszy mu wokalistka The Djangos Natalia Paruszewska, która opowiada między innymi o swoich korzeniach okołomuzycznych. - Jestem obywatelką świata. Urodziłam się w Niemczech, a potem mieszkałam nieopodal Bielska-Białej. Następnie przeprowadziłam się na sześć lat do Arizony, a potem na prawie siedem do Nowego Jorku. Zahaczyłam też o Puerto Rico - wspomina wokalistka The Djangos.

Daniel Wysocki Wychowaliśmy się na Bakshishu, Maleo Reggae Rockers, na Izraelu i ich genialnej płycie "1991"

Po trzech latach intensywnych prób i pracy twórczej w domowym studiu w Kozach, czyli w największej wiosce w Polsce, położonej w odległości ośmiu kilometrów od Bielska-Białej, powstał krążek The Djangos zatytułowany "Hot & Fire". Jak on brzmi, skąd się wzięła nazwa zespołu i co ma wspólnego z Quentinem Tarantino oraz jak zareagowała na ich muzykę bielska publiczność - tego dowiecie się, słuchając nagrania audycji.

The Djangos i Maken w Czwórce/fot. Czwórka The Djangos i Maken w Czwórce/fot. Czwórka

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Goście: Natalia Paruszewska i Daniel Wysocki (muzycy z formacji The Djangos)

Data emisji: 19.09.2017

Godzina emisji: 22.18

jsz/bch

Czytaj także

Nattali Rize: ludzie rezonują z tym, co prawdziwe

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2017 14:08
- Ludzie muszą wierzyć w to, co artyści śpiewają, w to, że muzyka jest tym, czym my jesteśmy - mówiła w Czwórce charyzmatyczna wokalistka i gwiazda światowego reggae.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Regałowisko. Święto muzyki reggae w Bielawie

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2017 14:20
Regałowisko Bielawa Reggae Festiwal to jeden z największych festiwali muzyki reggae w Polsce. Odbywa się nieprzerwanie od 1999 roku, co daje mu status najstarszego plenerowego festiwalu reggae w naszym kraju. - Nasz festiwal odbywa się w otoczeniu Sudetów i Gór Sowich. Jest też jezioro, na którym bardzo dużo się dzieje - mówi w Czwórce organizator Regałowiska Rafał Smoliński. 
rozwiń zwiń