Regałowisko. Święto muzyki reggae w Bielawie

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2017 14:20
Regałowisko Bielawa Reggae Festiwal to jeden z największych festiwali muzyki reggae w Polsce. Odbywa się nieprzerwanie od 1999 roku, co daje mu status najstarszego plenerowego festiwalu reggae w naszym kraju. - Nasz festiwal odbywa się w otoczeniu Sudetów i Gór Sowich. Jest też jezioro, na którym bardzo dużo się dzieje - mówi w Czwórce organizator Regałowiska Rafał Smoliński. 
Audio
  • Co nas czeka w tym roku na Regałowisku? (Stacja Kultura/Czwórka)
Krążek z kilkoma wersjami hymnu Regałowiska
Krążek z kilkoma wersjami hymnu Regałowiska Foto: materiały promocyjne/www.regalowisko.pl
Posłuchaj też:
shaggy 1200 pap.jpg
Ostróda Reggae Festival. "Shaggy przyjedzie limuzyną"

- Regałowisko to trzy sceny: "main stage", "sound stage" i "dub stage" - opowiada Rafał Smoliński. - Na każdej z nich grana będzie inna muzyka. "Main" to festiwalowe centrum ze scenografią i specjalnie zbudowanym oświetleniem. Scena soundsystemowa jest dla tych, którzy lubią zabawę do samego rana. Natomiast "dub stage" to scena innowacyjna, która powstała w zeszłym roku. Tutaj wszystko, od A do Z, robią jej twórcy - opisuje zaproszony gość.

Trwające od 17 do 19 sierpnia i objęte patronatem Czwórki Regałowisko rozpocznie jednak specjalny koncert na tak zwanej "scenie miejskiej", który poprowadzi konferansjer festiwalu i Czwórkowy dziennikarz Mirosław "Maken" Dzięciołowski.

Sprawdź też:
Maken & Nattali Rize 1200x660.jpg
Nattali Rize: ludzie rezonują z tym, co prawdziwe

- To miejsce unikatowe obok Urzędu Miasta w Bielawie. Wszyscy muzycy zagrają tu akustycznie i staramy się to wydarzenie jak najmniej reżyserować, żeby zachować ten charakterystyczny dla reggae "flow" - podkreśla Rafał Smoliński.

W rozmowie z Kasią Dydo zaproszony gość mówi także o tym, jakie niespodzianki czekają na Regałowisku dla rodzin z dziećmi, jakie gwiazdy zagrają na jego scenach, jak powstał festiwalowy hymn oraz w jakich warsztatach będzie można w trakcie Regałowiska uczestniczyć.

Rafał Smoliński Na Regałowisko przyjeżdżają nie tylko miłośnicy reggae, ale także ci, którzy po prostu lubią klimat naszego festiwalu

Organizator Regałowiska Rafał Smoliński w Czwórce/fot. Czwórka Organizator Regałowiska Rafał Smoliński w Czwórce/fot. Czwórka

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Rafał Smoliński (organizator Regałowisko Bielawa Reggae Festiwal)

Data emisji: 18.07.2017

Godzina emisji: 10.08

jsz/kd

Czytaj także

Johny Rockers - reggae to ich punkt wyjścia

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2017 11:30
Zespół powstał w 2014 roku w Warszawie z inicjatywy Johny'ego, producenta muzycznego, kompozytora oraz wokalisty. W Czwórce jego członkowie opowiadali o muzycznych początkach oraz o tym, dlaczego grając reggae istotne jest, aby mieć swoje własne miejsce. Słuchaliśmy także ich najnowszego krążka "Stay Connected", który ukaże się 10 marca.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Maleo, Brylewski i ich życie jak muzyka

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2017 15:30
Reedycja "1991" Izraela i "Izrael gra Kulturę" to dwa płytowe wydawnictwa, które w Czwórce dla dwóch tuzów reggae Darka Malejonka i Roberta Brylewskiego stały się przyczynkiem do wspomnień o latach 80. i refleksji na temat czasów współczesnych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Johny Rockers na 500. wydanie "Strefy Dread"!

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2017 11:30
W poniedziałkowy wieczór w studiu koncertowym Czwórki Maken wraz z gośćmi i słuchaczami świętował pięćsetny odcinek oraz dziesięciolecie "Strefy Dread". W specjalnym wydaniu audycji na żywo wystąpił jeden z najciekawszych polskich debiutów reggae - zespół Johny Rockers!
rozwiń zwiń