Dubska na bis. Retransmisja koncertu w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2021 17:30
Dubska to jeden z najbardziej charakterystycznych zespołów polskiej sceny reggae, chętnie sięgający po inne muzyczne wpływy. Karierę muzyczną zaczynali pod koniec lat 90-tych, w 2004 roku na festiwalu w Ostródzie otrzymali nagrodę w kategorii "najlepsza sekcja rytmiczna", a w 2005 roku wydali pierwszy album - "Dubska".
Dubska
DubskaFoto: mat.promoc.

Dubska czerpią z tradycji przekładając ją na dzisiejszy język muzyczny. Korzenne reggae przeplata się z pulsującym funkiem, afrobeatem i hiphopem i zaraża energią doświadczonego składu.

W Czwórce przypomnieliśmy koncert zespołu Dubska, nagrany w Bydgoszczy przy okazji promocji ostatniej, ósmej już, płyty zatytułowanej  "BDG Roots Rockers".


Dubska ft. Bisz - Supeł/ Official Music Video / Dubska

Atmosfera ich muzyki dobrze koresponduje z pozytywnym przekazem ujętym w przykuwających uwagę tekstach wokalisty Dymitra "Dymolla" Czabańskiego. Można znaleźć tu ducha rebelii, umiłowanie do natury i sporo refleksji. Słuchanie płyty wywołuje potrzebę poszukiwania wspólnoty. Gdy okazuje się, że większość z nas czuje podobnie, te piosenki odbiera się jak głęboki haust świeżego powietrza. 


Koncert zespołu przypomnieliśmy w poniedziełek (03.05) w "Strefie dread" o 23.00. 

***

aw/mat.pras/pj

Czytaj także

Dub Pistols z nowym krążkiem "Addict". "Muzyka z pozytywną energią"

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 22:01
Światło dzienne właśnie ujrzał kolejny album od Dub Pistols, zatytułowany "Addict". Na krążku znajdziemy jedenaście kawałków, pełnych pozytywnych emocji. Ale nie tylko. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jah jest prezydentem", czyli Vavamuffin na zajawce

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 18:30
W każdy czwartek w "Muzycznym Lunchu" zaglądamy za kulisy polskiej muzyki współczesnej i zdradzamy, jak powstały ulubione utwory słuchaczy Czwórki. Tym razem Mirosław 'Maken' Dzięciołowski sprawdził, jak powstał jeden z najbardziej rozpoznawalnych numerów Vavamuffin.
rozwiń zwiń