Duberman - powrót z miłości do reggae

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2014 15:30
Po 8 latach przerwy formacja Duberman wyda nowy album "Duberman is back". To powrót jednego z najciekawszych kolektywów na polskiej scenie reggae.
Audio
  • Muzycy Dubermana nie czuli żadnej presji związanej z powrotem po tak długim czasie (Czwórka/ Strefa Dread)
Fragment okładki płyty Duberman is back - pierwszego od ośmiu lat albumu kolektywu Duberman
Fragment okładki płyty "Duberman is back" - pierwszego od ośmiu lat albumu kolektywu DubermanFoto: mat. pras.

Grupa powstała w 2002 roku, a jedyny album "King Of The Day" wydała cztery lata później. Reaktywacja po tak długim okresie jest małym zaskoczeniem. - Upłynęło mnóstwo czasu, ale wciąż się przyjaźnimy, czujemy więź pomiędzy sobą, jak i wielką miłość do tej muzyki - powiedział perkusista Marek Piotrowicz.

Większość tekstów na płytę wokalista Piotr Maślanka napisał podczas dwóch podróży do Indii. O tym, czy kryje się za nimi jakieś szersze przesłanie i jak zmieniło się brzmienie grupy przez osiem lat dzielących obie płyty, dowiecie się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadził: Maken

Goście: Marek Piotrowicz, Piotr Maślanka, muzycy formacji Duberman

Data emisji: 20.11.2014

Godzina emisji: 22.00

ac/kd

Czytaj także

Dubtonic Kru: wśród młodych artystów za dużo jest pychy

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2014 16:30
Są jedną z najciekawszych młodych formacji na scenie reggae, ale nie zawróciło im to w głowach. Muzycy zespołu Dubtonic Kru uważają, że za sukcesem stoi pokora, ciężka praca i szacunek do korzeni.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ras Luta świadomie zrezygnował z masowości

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2014 12:00
"Rzeka życia" to wyjątkowe wydawnictwo w dyskografii Ras Luty, jednego z najbardziej znanych polskich wokalistów reggae. - Wydawnictwa akustyczne, mocno intymne to rzeczywiście rzadkość w tym gatunku. Cieszę się, że mogłem się zmierzyć z tym wyzwaniem - powiedział w Czwórce artysta.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Powiew reggaeowej świeżości od The Whiff

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2014 13:22
W sklepach możemy już znaleźć debiutancki album zespołu The Whiff pt. "Dao". Krążek został wydany przez zespół własnym sumptem, a z okazji jego premiery grupa odwiedziła Czwórkowe studio i spotkała się z Makenem.
rozwiń zwiń