Polska moda? Koniec z taftą, czas na sztukę

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2014 13:20
W czasach blogów, poradników wydawałoby się, że każdy powinien mieć swój styl. - Moda to sztuka wyboru - mówi Anna Pięta. I dodaje, że Polacy radzą sobie coraz lepiej, także dzięki projektantom.
Audio
  • O HUSH Warsaw, polskich projektantach i Polsce jako potędze odzieżowej opowiadają Anna Pięta i Ewelina Kosmal (Czwórka/Tędy po trendy)
Zimowa edycja HUSH Warsaw odbędzie się na Stadionie Narodowym. Wśród starannie wyselekcjonowanych marek znajdą się m. in. Kaaskas, Karina Królak i Ania Kuczyńska
Zimowa edycja HUSH Warsaw odbędzie się na Stadionie Narodowym. Wśród starannie wyselekcjonowanych marek znajdą się m. in. Kaaskas, Karina Królak i Ania KuczyńskaFoto: Glow Images/East News

Polska ulica do niedawna nie świeciła przykładem jeśli chodzi o światowe trendy. Teraz krytycy mody nie szczędzą jej pochwał, choć oczywiście podkreślają, że nad pewnymi rzeczami warto jeszcze popracować.

- Przestajemy być białą plamą na tle Europy - mówi projektantka Ewelina Kosmal. - Otrząsnęliśmy się z koszmarnego snu o czerwonej tafcie z lat 90. Moda zeszła z wybiegu i świetnie czuje się na ulicy.

To, co najciekawsze w polskiej modzie od kilku lat prezentują targi Hush Warsaw. - W zimowej odsłonie mamy do dyspozycji 3 tysiące 200 metrów kwadratowych - mówi współorganizatorka imprezy, Anna Pięta. - Pokażemy ponad sto marek, w tym ubrania szyte ze skóry pewnej popularnej ryby.

***

Tytuł audycji: Tędy po trendy

Prowadzili: Aleksandra Jasińska i Kamil Jasieński

Goście: Anna Pięta, HUSH Warsaw, Ewelina Kosmal, projektantka

Data emisji: 29.11.2014

Godzina emisji: 9.00-11.00

(kul, ei)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fashion truck, czyli butik mobilny

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2014 10:00
Po food truckach przyszła moda na fashion trucki. Teraz oprócz hamburgerów i frytek możemy delektować się modą na kółkach. - Modowe ciężarówki pełnią nie tylko funkcję butików, ale są także miejscem, gdzie można przyjść i pogadać - opowiada blogerka Harel. - W gigantycznej galerii handlowej nie ma mowy o takiej atmosferze. Ani o takim asortymencie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biżuteria z części samochodowych - nowy trend dla odważnych

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2014 12:00
Uszczelki, fragmenty filtrów, żarówki z kontrolek - wszystko może się przydać do stworzenia oryginalnej biżuterii z różnych częściach samochodów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karolina i Maciej Szaciłło pokochali smaki kuchni regionalnej

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2014 11:45
"Swojsko. Karolina na tropie polskich smaków" to najnowsza książka Karoliny i Macieja Szaciłło. Obalają w niej kilka mitów o kuchni regionalnej.
rozwiń zwiń