Nauka szycia jak psychoterapia

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2014 11:00
Historia sztuki krawieckiej sięga XII wieku. - Dziś to rzemiosło przeżywa renesans i ludzie znów chcą robić coś tylko dla siebie - przekonują dziewczyny ze Splotu Artystycznego
Audio
  • Maszyna do szycia jak kozetka u psychoanalityka. Dlaczego warto nauczyć się szyć? (Czwórka/Tędy po trendy)
Kiedyś krawiectwo było zawodem rodzinnym. Dziś sztuka szycia znów jest w cenie, zwłaszcza dla tych, którzy cenią oryginalność
Kiedyś krawiectwo było zawodem rodzinnym. Dziś sztuka szycia znów jest w cenie, zwłaszcza dla tych, którzy cenią oryginalnośćFoto: Glow Images/East News

Do XIX wieku wszystkie prace krawieckie były wykonywane ręcznie za pomocą igły. Wraz z pojawieniem się maszyn do szycia rozpoczął się okres krawiectwa objazdowego. Cieszyło się ono dużym powodzeniem aż do 1939 roku. Potem liczba zakładów krawieckich zaczęła maleć, na co wpływ miała masowa produkcja odzieży i bielizny.

- Dziś dobry krawiec znów jest w cenie, a umiejętności kroju i szycia są na wagę złota - mówią organizatorki warsztatów krawieckich ze Splotu Artystycznego. - Ludzie są coraz bardziej świadomi tego, co oznacza praca własnych rąk. I jaką daje ona satysfakcję.

Dobrze o tym wiedzą uczestnicy kursów. - W zajęciach biorą udział przedstawicielki różnych zawodów i te spotkania mają w sobie coś z misterium - opowiadają Magdalena Libucha-Zdrojewska i Ewa Sawicka ze Splotu Artystycznego. - W trakcie warsztatów dziewczyny otwierają się na siebie i na to, co im w duszy gra. Krawiectwo otwiera głowy i czyni cię mocniejszym.

***

Tytuł audycji: Tędy po trendy

Prowadzą: Aleksandra Jasińska, Kamil Jasieński

Goście: Magdalena Libucha-Zdrojewska, Ewa Sawicka (Splot Artystyczny)

Data emisji: 27.12.2014

Godzina emisji: 10.00

(kul/mp)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fashion truck, czyli butik mobilny

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2014 10:00
Po food truckach przyszła moda na fashion trucki. Teraz oprócz hamburgerów i frytek możemy delektować się modą na kółkach. - Modowe ciężarówki pełnią nie tylko funkcję butików, ale są także miejscem, gdzie można przyjść i pogadać - opowiada blogerka Harel. - W gigantycznej galerii handlowej nie ma mowy o takiej atmosferze. Ani o takim asortymencie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biżuteria z części samochodowych - nowy trend dla odważnych

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2014 12:00
Uszczelki, fragmenty filtrów, żarówki z kontrolek - wszystko może się przydać do stworzenia oryginalnej biżuterii z różnych częściach samochodów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska moda? Koniec z taftą, czas na sztukę

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2014 13:20
W czasach blogów, poradników wydawałoby się, że każdy powinien mieć swój styl. - Moda to sztuka wyboru - mówi Anna Pięta. I dodaje, że Polacy radzą sobie coraz lepiej, także dzięki projektantom.
rozwiń zwiń