X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nauka szycia jak psychoterapia

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2014 11:00
Historia sztuki krawieckiej sięga XII wieku. - Dziś to rzemiosło przeżywa renesans i ludzie znów chcą robić coś tylko dla siebie - przekonują dziewczyny ze Splotu Artystycznego
Audio
  • Maszyna do szycia jak kozetka u psychoanalityka. Dlaczego warto nauczyć się szyć? (Czwórka/Tędy po trendy)
Kiedyś krawiectwo było zawodem rodzinnym. Dziś sztuka szycia znów jest w cenie, zwłaszcza dla tych, którzy cenią oryginalność
Kiedyś krawiectwo było zawodem rodzinnym. Dziś sztuka szycia znów jest w cenie, zwłaszcza dla tych, którzy cenią oryginalnośćFoto: Glow Images/East News

Do XIX wieku wszystkie prace krawieckie były wykonywane ręcznie za pomocą igły. Wraz z pojawieniem się maszyn do szycia rozpoczął się okres krawiectwa objazdowego. Cieszyło się ono dużym powodzeniem aż do 1939 roku. Potem liczba zakładów krawieckich zaczęła maleć, na co wpływ miała masowa produkcja odzieży i bielizny.

- Dziś dobry krawiec znów jest w cenie, a umiejętności kroju i szycia są na wagę złota - mówią organizatorki warsztatów krawieckich ze Splotu Artystycznego. - Ludzie są coraz bardziej świadomi tego, co oznacza praca własnych rąk. I jaką daje ona satysfakcję.

Dobrze o tym wiedzą uczestnicy kursów. - W zajęciach biorą udział przedstawicielki różnych zawodów i te spotkania mają w sobie coś z misterium - opowiadają Magdalena Libucha-Zdrojewska i Ewa Sawicka ze Splotu Artystycznego. - W trakcie warsztatów dziewczyny otwierają się na siebie i na to, co im w duszy gra. Krawiectwo otwiera głowy i czyni cię mocniejszym.

***

Tytuł audycji: Tędy po trendy

Prowadzą: Aleksandra Jasińska, Kamil Jasieński

Goście: Magdalena Libucha-Zdrojewska, Ewa Sawicka (Splot Artystyczny)

Data emisji: 27.12.2014

Godzina emisji: 10.00

(kul/mp)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fashion truck, czyli butik mobilny

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2014 10:00
Po food truckach przyszła moda na fashion trucki. Teraz oprócz hamburgerów i frytek możemy delektować się modą na kółkach. - Modowe ciężarówki pełnią nie tylko funkcję butików, ale są także miejscem, gdzie można przyjść i pogadać - opowiada blogerka Harel. - W gigantycznej galerii handlowej nie ma mowy o takiej atmosferze. Ani o takim asortymencie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biżuteria z części samochodowych - nowy trend dla odważnych

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2014 12:00
Uszczelki, fragmenty filtrów, żarówki z kontrolek - wszystko może się przydać do stworzenia oryginalnej biżuterii z różnych częściach samochodów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska moda? Koniec z taftą, czas na sztukę

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2014 13:20
W czasach blogów, poradników wydawałoby się, że każdy powinien mieć swój styl. - Moda to sztuka wyboru - mówi Anna Pięta. I dodaje, że Polacy radzą sobie coraz lepiej, także dzięki projektantom.
rozwiń zwiń