Glamping - biwak na pięć gwiazdek

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2015 14:20
Karimata, śpiwór i ciasny namiot już nie odwiodą cię od biwakowania. Do Polski wkracza glamping - moda na ekskluzywne kempingi.
Audio
Właściciele glampingów zatrudniają najlepszych designerów i nie oszczędzają na wystroju wnętrz. Jeden z pierwszych glampingów w Polsce powstał na Mazurach
Właściciele glampingów zatrudniają najlepszych designerów i nie oszczędzają na wystroju wnętrz. Jeden z pierwszych glampingów w Polsce powstał na Mazurach Foto: pixabay/domena publiczna

Glamping powstał z myślą o tych, którzy mają dość hotelowych molochów, ale też podczas urlopu nie chcą rezygnować z luksusu. - To określenie wzięło się z połączenia dwóch słów "kemping" oraz "glamour". To luksusowe wakacje na świeżym powietrzu - tłumaczy Wiktoria Głodowska z serwisu "Domosfera.pl"

Glampingi standardem przypominają pięciogwiazdkowe hotele. - Prywatne łazienki, wielkie łóżka, muślinowe baldachimy, a nawet antyczne meble. Fani filmu "Pożegnanie z Afryką" będą zachwyceni - mówi gość Czwórki.

Wiktoria Głodowska podpowiada, gdzie są najlepsze glampingi w Europie i zdradza, co łączy ekskluzywne biwakowanie z afrykańskim safari.

***

Przygotowała: Martyna Ogonek

Data emisji: 25.07.2015

Godzina emisji: 10:30

Materiał został wyemitowany w audycji "Tędy po trendy"

kul/asz

Czytaj także

Trendy ślubne. Lepiej niż u Smarzowskiego

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2015 15:00
Odkąd zmieniły się przepisy, modne są śluby w plenerze. - To marzenie wielu par, ale ze względu na kapryśną pogodę zawsze warto mieć plan b - radzi kreatorka perfekcyjnych ślubów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wakacje w Polsce? "Jest potencjał, brak pomysłów"

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2015 16:30
Kapryśna pogoda, ale piękne miejscówki. - Z aurą się nie dyskutuje, ale tylko od nas zależy, jak będziemy się bawić - przekonuje redaktor naczelny miesięcznika "Poznaj swój kraj".
rozwiń zwiń