X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Powstanie Warszawskie w popkulturze. "Historia zaczyna trafiać do młodych"

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2015 12:47
Powstańczy zryw z 1944 roku coraz bardziej funkcjonuje w kulturze masowej. - To zabiegi uproszczone, komercyjne, ale dzięki nim chyba każdy dziś wie, że to wydarzenie miało miejsce - mówi historyk Tomasz Leszkowicz.
Audio
  • Młodzi Polacy świętują kolejne rocznie wybuchu Powstania Warszawskiego - mówi Tomasz Leszkowicz (Tędy po trendy/Czwórka)
Masa Powstańcza 2014. Młodzi rowerzyści przejechali w ubiegłym roku ulicami Warszawy w hołdzie uczestnikom i ofiarom Powstania Warszawskiego
Masa Powstańcza 2014. Młodzi rowerzyści przejechali w ubiegłym roku ulicami Warszawy w hołdzie uczestnikom i ofiarom Powstania WarszawskiegoFoto: PAP/Tomasz Gzell

1 sierpnia mija 71. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Otwarci na wiedzę i dyskusje na ten temat uaktywniają się też w internecie, a społeczność miłośników historii - pasjonatów, studentów, nauczycieli, naukowców - stale rośnie. - Ten proces zajął nam wiele lat - tłumaczy Leszkowicz i dodaje, że początkiem "mody na Powstanie" był 2004 rok i huczne obchody 60. rocznicy jego wybuchu, a także stworzenie Muzeum Powstania Warszawskiego. - Historia zaczyna być podawana w formie przystępnej dla każdego. Piosenki rockowe, na przykład Lao Che, świetnie współgrają z literaturą, m.in. "Kolumbami". W Warszawie te wydarzenia są najbardziej komplementarne z historią, bo tu wciąż żyją powstańcy, działa pamięć społeczna - mówi historyk.

Serwis specjalny Powstanie Warszawskie <<<

W programie zastanawialiśmy się jednak także, czy rzeczywiście organizowane dziś eventy, koncerty i konkursy na powstańcze stylizacje nie deprecjonują znaczenia Powstania Warszawskiego, i czy sprzedażą koszulek z krwawiącym sercem czy czapeczek z kotwicą, tuż obok stoisk z watą cukrową, nie profanuje się pamięci o powstańczych wydarzeniach.

***

Tytuł audycji: Tędy po trendy

Prowadzą: Aleksandra Jasińska, Kamil Jasieński

Gość: Tomasz Leszkowicz (historyk, redaktor naczelny portalu Histmap.org)

Data emisji: 01.08.2015

Godzina emisji: 11.00

kd/fbi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zbiórka na rzecz budowy i renowacji mogił powstańczych. "Nie zapomnij o Nas, Powstańcach Warszawskich"

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2015 07:40
O datki na rzecz budowy i renowacji mogił powstańczych i miejsc pamięci apeluje akcja "Nie zapomnij o Nas, Powstańcach Warszawskich". Wpłat można dokonywać na konto, podczas obchodów rocznicy powstania na ulicach stolicy kwestować będą także wolontariusze.
rozwiń zwiń