Polskie Radio
Section05
mazowieckie

W pierwszym półroczu ruch na autostradzie Kraków-Katowice większy o ponad 20 proc.

Średnio 45,3 tys. pojazdów na dobę korzystało w pierwszym półroczu br. z płatnego odcinka autostrady A4 Kraków-Katowice. To 21 proc. więcej niż w porównywalnym okresie przed rokiem. Przychody z poboru opłat wzrosły o 18,3 proc. – podała Grupa Stalexport Autostrady.
Zobacz więcej na temat:  infrastruktura Warszawa drogi mazowieckie Radio kierowców Polskie Radio Kierowców GOSPODARKA pieniądze Kraków Katowice

Nowe informacje w sprawie wypadku autokaru w Chorwacji. Wątpliwości dotyczą biura podróży

Urząd marszałkowski województwa mazowieckiego zawiadomił organy ścigania o nieprawidłowościach w biurze podróży "U Brata Józefa", które zorganizowało tragiczną pielgrzymkę do Medjugorje - oświadczyło biuro prasowe urzędu. Chodzi o niezgłoszenie działalności do rejestru organizatorów turystyki, z czym wiąże się m.in. brak gwarancji ubezpieczeniowych dla podróżnych. Jak jednak przekonuje właściciel biura - wpis nie jest mu potrzebny.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA mazowieckie Warszawa Chorwacja regiony infografika turystyka

Dowódca WOT: stołeczna brygada to sygnał dla adwersarzy, że Warszawy będziemy bronić

- Dzięki tej brygadzie będzie możliwe przygotowanie społeczeństwa w stolicy do tego, aby byli w stanie bronić miasta razem z siłami zbrojnymi- powiedział w rozmowie z "Polska Times" dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej gen. Wiesław Kukuła o utworzonej niedawno 18. Stołecznej Brygadzie Obrony Terytorialnej. W wywiadzie wskazuje, że stołeczna brygada WOT będzie realizować dwa zasadnicze cele.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA WOT Wojsko Polskie regiony mazowieckie Warszawa wojna na Ukrainie wojsko infografika

Wszczęto śledztwo ws. śmierci małżeństwa pod Warszawą. "Będzie przeprowadzona sekcja zwłok"

W Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Żoliborz w Warszawie zostało wszczęte śledztwo w sprawie śmierci dwóch osób, których zwłoki ujawniono w Kiełpinie pod Warszawą (pow. warszawski zachodni, gm. Łomianki) - poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz. O sprawie jako pierwszy informował portal RMF24.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie służby i bezpieczeństwo policja prokuratura śmierć

78. rocznica rozpoczęcia Rzezi Woli. Stołeczna dzielnica upamiętni cywilne ofiary Powstania Warszawskiego

Na ulicach warszawskiej Woli odbędzie się dziś marsz, który upamiętni cywilne ofiary Powstania Warszawskiego. Poprzedzą go uroczystości przed pomnikiem Pamięci 50 Tysięcy Mieszkańców Woli Zamordowanych przez Niemców podczas Powstania Warszawskiego 1944 (rozpoczną się o godzinie 18:00).
Zobacz więcej na temat:  Powstanie Warszawskie POLSKA regiony mazowieckie Warszawa historia Polski II wojna światowa

"Królewski dar" na wagę życia. Dziś w Łazienkach wakacyjna akcja krwiodawstwa

- Okres wakacji jest szczególny, bo jest bardzo dużo wypadków komunikacyjnych i potrzeba bardzo dużo krwi do ratowania życia ludzi, którzy w nich uczestniczyli - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem prezes Klubu Honorowego Dawców Krwi PCK "Dar Serca" Krzysztof Wolny. Zachęcił jednocześnie do wzięcia udziału w akcji krwiodawstwa "Królewski Dar".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie Warszawa społeczeństwo krwiodawstwo