Mecenat. Sposób, by pomóc polskim artystom?

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2016 10:05
Ideę mecenatu, obejmującą także internetowych twórców, postanowili wskrzesić Tadeusz Chełkowski i Michał Krawczyk, którzy odwiedzą Czwórkę.
Mecenat. Sposób, by pomóc polskim artystom?
Foto: Pixabay.com/Public Domain

Dla artystów jest to sposób na utrzymywanie się z muzyki, malarstwa, art designu, filmu i innych rodzajów twórczości. Portal "Patronite" działa na zasadzie subskrypcji - patroni wpłacają comiesięczne kwoty na konto autorów, a Ci mogą je wykorzystać na pogłębianie swojej pasji. Serwis otrzymał właśnie 150.000 zł, które w całości zostaną przekazane twórcom. W kapitule, przyznającej fundusze, zasiada między innymi znany Czwórkowym słuchaczom polski duet The Dumplings.

W audycji zapowiemy też niezwykłe wydarzenia w ramach Festiwalu Short Waves w Poznaniu. Odbywa się on po raz ósmy, tym razem pod hasłem „we are open”, oznaczającym otwartość na nowatorskie pomysły. Nowinką jest Random Home Cinema, czyli niepowtarzalne pokazy w prywatnych mieszkaniach Poznaniaków.

***

Na "Tędy po trendy" zapraszamy w sobotę (12.03) w godz. 9.00-11.00. Audycje poprowadzą Aleksandra Jasińska i Kamil Jasieński.

kd

Czytaj także

Finanse w związku. Jak kobiety zarządzają twoją kasą?

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2016 14:26
- Kobiety są zdecydowanie bardziej oszczędne niż mężczyźni, planują swoje wydatki i często przyzwyczajone są do tego, że pieniędzy nie ma za dużo - mówiła socjolog Dominika Staniewicz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marzena Ugorna śpiewa na przekór szmirze i tandecie

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2016 13:50
Blues i muzyka klasyczna łączą się w całość za sprawą Marzeny Ugornej - jednej z najciekawszych wokalistek młodego pokolenia, której nie zależy na taniej popularności.
rozwiń zwiń