Islandia. Miłość od pierwszego wejrzenia

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2016 18:00
- Wiatr bywa tam tak silny, że będąc na wzgórzu, można dosłownie "położyć się na wietrze", a ten będzie nas "podnosił" - wspominali Jakub Roskosz i Anna Wołkanowska, dla których Islandia jest najpiękniejszym miejscem na świecie.
Audio
  • Wodospady, lodowce, piękne jeziora i zorze polarne - o atrakcjach Islandii opowiadają Anna Wołkanowska i Jakub Roskosz (Tędy po trendy/Czwórka)
Islandia urzeka klimatem, roślinnością oraz tym, że możemy tam zobaczyć i doświadczyć wielu fascnujących zjawisk, skumulowanych na stosunkowo niedużym terenie
Islandia urzeka klimatem, roślinnością oraz tym, że możemy tam zobaczyć i doświadczyć wielu fascnujących zjawisk, skumulowanych na stosunkowo niedużym terenieFoto: Pixabay/adriankirby/dom. publiczna

Naszymi gośćmi byli Jakub Roskosz i Anna Wołkanowska, która zaraziła Kubę swoją fascynacją Islandią. Jak przyznała w Czwórce, choć z roku na rok turystów na Islandii przybywa, to nie jest dobre miejsce dla każdego. - To kraj dla ludzi, którzy kochają naturę, jej nieprzewidywalność, srogość. Nie dla tych, którzy cenią relaks na plaży - mówiła Wołkanowska.

Goście Czwórki opowiadali o swoich wrażeniach z podróży do kraju lodu i gejzerów, o atrakcjach Islandii i niezwykłej kulturze Islandczyków. W programie rozmawialiśmy także o tym, z czego słynie Islandia i dlaczego koniecznie warto się tam wybrać.

***

Tytuł audycji: "Tędy po trendy"

Prowadzą: Aleksandra Jasińska i Kamil Jasieński

Goście: Jakub Roskosz (bloger) i Anna Wołkanowska (Blue Iceberg)

Data emisji: 30.04.2016

Godzina emisji: 10.10

kd/mc

Czytaj także

Udana podróż? To wygodne buty i... Maffashion

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2015 09:30
- W podróży kierujemy się sercem, w przygotowaniach rozumem - mówią autorzy bloga Para gra w podróże. - Najważniejsze są buty, apteczka i ciekawi towarzysze.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Islandia. Polka pisze historię tamtejszego teatru

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2016 14:00
W Islandii zakochała się, gdy po raz pierwszy usłyszała utwory Sigur Rós. W islandzkim teatrze - przy okazji pisania pracy na Akademii Teatralnej w Warszawie. Nas Maja Skrońska zabiera za kulisy islandzkiej sceny.
rozwiń zwiń