X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Islandia. Polka pisze historię tamtejszego teatru

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2016 14:00
W Islandii zakochała się, gdy po raz pierwszy usłyszała utwory Sigur Rós. W islandzkim teatrze - przy okazji pisania pracy na Akademii Teatralnej w Warszawie. Nas Maja Skrońska zabiera za kulisy islandzkiej sceny.
Audio
  • Jak wygląda islandzka scena teatralna? (Się mówi/Czwórka)
Teatr alternatywny na Islandii powstał w połowie lat 60. ubiegłego stulecia. Maja Skrońska zamierza opisać jego historię (zdj. ilustracyjne)
Teatr alternatywny na Islandii powstał w połowie lat 60. ubiegłego stulecia. Maja Skrońska zamierza opisać jego historię (zdj. ilustracyjne)Foto: Pixabay/Silberfuchs/dom. publiczna

- W islandzkim teatrze współczesnym dominują trzy nurty. Bieżący, czyli podejmujący dialog z rzeczywistością. Klasyczny, nawiązujący do skandynawskiej mitologii, oraz teatr tańca - opowiada gość Czwórki, która bada tamtejszą scenę alternatywną, by stworzyć pierwsze w historii teatru islandzkiego kompnedium wiedzy na ten temat.

Maja Skrońska opowiada nam także o pierwszej islandzkiej grupie teatralnej, która wyrosła na absurdzie, i tłumaczy, dlaczego Islandia ma szansę stać się kulturalnym centrum świata.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Przygotowała: Justyna Tylczyńska

Gość: Maja Skrońska (podróżniczka)

Data emisji: 22.04.2016

Godzina emisji: 15.00

kul/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Świat na języku. Podróże kulinarne Joanny Łuniewskiej

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2015 16:20
- Mój blog powstał z połączenia dwóch pasji: do gotowania i do podróżowania - opowiada Joanna Łuniewska. - Dzięki temu już wiem, w którym kraju ludzie zajadają się słodyczami ze smalcem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ameryka Południowa. Spojrzenie spoza szlaku

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2016 17:30
- Przed wyjazdem do Brazylii ostrzegano mnie, że jako "odblaskowy" mogę stać się celem złodziei - wspomina podróżnik Tony Kososki. - Postanowiłem przekonać się czy to prawda i sam wybrałem się do fafeli.
rozwiń zwiń