Raf Skowroński i jego "Miło Cię poznać na składance "Będzie Głośno! Vol. 4"

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2022 14:00
W majowy weekend rozmawiamy z artystami, których utwory pojawiły się na składance Czwórki "Będzie Głośno! Vol.4". Wśród utworów młodych wykonawców, pojawił się także kawałek Rafa Skowrońskiego "Miło Cię poznać".
Będzie Głośno Vol. 4
"Będzie Głośno! Vol. 4"Foto: mat.promoc.

Za nami premiera czwartego albumu serii wydawniczej Czwórki, promującej młodych artystów sceny niezależnej "Będzie Głośno! Vol. 4". Wśród dziesięciu kawałków pojawiła się także piosenka Rafa Skowrońskiego "Miło Cię poznać". 

Raf Skowroński to autor tekstów, kompozytor, a także absolwent londyńskiej uczelni Middlesex University, na której ukończył kierunek Popular Music. Wcześniej związany był z elektroniczno-folkowym zespołem JÓGA, z którym miał okazję występować na takich festiwalach jak Open’er, Krakow Live Festival, OFF Festival.

Z Rafem rozmawiamy w dzień po koncercie w Budapeszcie. Jak mówi artysta, wiele się dzieje w jego życiu, pracuje obecnie nad solowym albumem. Po piosenkach w wersji polskiej przyszedł czas na twórczość w języku angielskim. - Moją EP-kę i piosenkę "Miło Cię poznać" napisałem po polsku i to był "challenge", któremu, jak sądzę, sprostałem - opowiada artysta. - Jestem z tego w 100 procentach zadowolony, ale chciałbym jeszcze spróbować się w angielskich tekstach.

Jak przyznaje Raf, przy tworzeniu tego minialbumu postawił na totalną szczerość. - Pokazałem swoje prawdziwe ja. Na "NW9", EP-ce, gdzie znalazła się utwór "Miło Cię poznać", wydaje mi się, że ogołociłem się z tych emocji - opowiada artysta. - Wydaje mi się, że w angielskim czasem łatwiej przekazać, ale też ukryć emocje i uczucia. Myślę, że wrócę do mojego emocjonalnego kącika i zacznę pisać po angielsku.

Źr. Youtube/Raf Skowroński - Miło Cię Poznać (Official Video)

Obecnie Raf Skowroński skupia się na solowym projekcie, który jest mieszanką doświadczeń i inspiracji przełożonych na końcowe brzmienie materiału. Pierwsze solowe wydawnictwo to zabawa gatunkami r&b, soul oraz szeroko rozumianą muzyką elektroniczną. W jego twórczości można doszukać się muzycznych inspiracji takimi artystami jak SZA, Björk, ELIZA czy Frank Ocean.


Posłuchaj
14:55 Tędy po trendy - Raf Skowronski = bedzie głosno Vol. 4 01.05.2022.mp3 Raf Skowroński o "Miło Cię poznać" i swoich planach (Tędy po trendy/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: Tędy po trendy

Prowadzi: Aleksandra Jasińska

Gość: Raf Skowroński (autor tekstów, kompozytor)

Data emisji: 01.05.2022

Godzina emisji: 10.35

aw/mat.promoc.

Czytaj także

Meek, Oh Why? o klipie "Nocne niebo". "Burza emocji i sprawy ostateczne"

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2022 11:53
Meek, oh Why?, czyli Mikołaj Kubicki zasłynął kilka lat temu krążkiem "Zachód", teraz powrócił z płytą "Offline", a promuje ją singiel "Nocne niebo". Teledysk do tego numeru pokazuje ostatnie chwile ludzi, którzy czekają na koniec świata. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Emil Szwajk i jego przesłanie na składance "Będzie Głośno! Vol. 4"

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2022 12:31
Za nami premiera składanki "Będzie Głośno! Vol. 4", na której znalazł wyselekcjonowany zbiór piosenek artystów, którzy zgłosili się do 5. odsłony konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!". Wśród nich jest Emil Szwajk i jego utwór "Love Song".
rozwiń zwiń