X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Harcerstwo - lepszy start w dorosłe życie?

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 10:30
- Harcerstwo jest dla młodych i kiedyś trzeba się z nim rozstać. Ale zdobyte doświadczenia zostają na całe życie - przekonują byli harcerze.
Audio
  • Czy harcerzem jest się na całe życie? (Czwórka/Tryb głośnomówiący)
Żeby być atrakcyjne dla ludzi młodych, harcerstwo powinno iść z duchem czasu - uważają byli harcerze i goście programu Tryb Głośnomówiący
Żeby być atrakcyjne dla ludzi młodych, harcerstwo powinno iść z duchem czasu - uważają byli harcerze i goście programu "Tryb Głośnomówiący" Foto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Harcerstwo wychowuje i usztywnia kręgosłup moralny, co do tego zaproszeni do studia goście nie mają wątpliwości. - Dziś jednak nie kojarzy mi się z mundurem i patriotyzmem, tylko z pewną postawą wobec życia - tłumaczy socjolog Jagoda Gandziarowska-Ziołecka.

Zaradność, samodzielność, łatwość nawiązywania kontaktów i współpracy w grupie - umiejętności zdobyte w harcerstwie ułatwiają życie. - To doskonałe miejsce do próbowania różnych rzeczy i odnalezienia swojej pasji - mówi lekarz Jakub Sieczko. - To, że pracuje dziś w pogotowiu ratunkowym, jest w pewnym sensie zasługą harcestwa.

W audycji rozmawialiśmy także o harcerskiej przyjaźni, która trwa dłużej niż szkolne znajomości oraz o sprawdzonych patentach na udany biwak i… prasowanie bez użycia żelazka.

***

Tytuł audycji: Tryb głośnomówiący

Prowadzi: Tomasz Kosiorek

Goście: Jagoda Gandziarowska-Ziołecka (socjolog), Jakub Sieczko (lekarz pogotowia ratunkowego

Data emisji: 4.05.2015

Godzina emisji: 20.00

kul/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pułapki pomagania. Jak nie dać się wykorzystać?

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2015 11:00
Pomaganie innym daje nam poczucie spełnienia i buduje więzi. Problem zaczyna się wtedy, gdy inni wymagają od nas zbyt wiele lub gdy my sami nadmiernie pomagamy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znamy przepis na to, jak być wyjątkowym

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2015 11:40
W grupie człowiek czuje się raźniej, ale warto sprawdzić, jaką frajdę daje bycie kimś niepowtarzalnym. Tylko jak to zrobić?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Osobowość - zwierciadło charakteru człowieka

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2015 10:00
- Osobowość ma nam ułatwiać adaptację i czynić nasze życie lepszym - mówi psycholog Anna Gabińska. I dodaje, że każdy ją ma, choć czasami zaburzoną.
rozwiń zwiń