X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Osobowość - zwierciadło charakteru człowieka

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2015 10:00
- Osobowość ma nam ułatwiać adaptację i czynić nasze życie lepszym - mówi psycholog Anna Gabińska. I dodaje, że każdy ją ma, choć czasami zaburzoną.
Audio
  • Jak pracować nad osobowością, żeby dobrze nam się żyło z ludźmi? (Czwórka/Tryb głośnomówiący)
Osobowość stanowi o tym, kim jesteśmy. Jest to zespół względnie trwałych cech lub dyspozycji psychicznych jednostki, różniących ją od innych jednostek.
Osobowość stanowi o tym, kim jesteśmy. Jest to zespół względnie trwałych cech lub dyspozycji psychicznych jednostki, różniących ją od innych jednostek.Foto: Glow Images/East News

Osobowość jako nawykowy zespół zachowań wpisana jest w system operacyjny człowieka. Dlatego wszelkie odchylenia od normy tak trudno jest naprawić. - Zaburzenia osobowości są mniej odczuwalne niż depresja czy napady lęku, a też utrudniają życie - wyjaśnia gość Czwórki. - Praca nad takim pacjentem jest żmudna i zwykle zajmuje o wiele więcej czasu.

Dlatego psychologowie zachęcają, by przyglądać się swojej osobowości. - Podróż do swego wnętrza jest ciekawym doświadczeniem - przekonuje Anna Gabińska. - Pozwala spojrzeć na wszystko z innej perspektywy.

Rozmówczyni Tomasza Kosiorka opowiadała o tym, które zaburzenia osobowości charakterystyczne są dla naszych czasów i czy dotyczą one w tym samym stopniu mężczyzn i kobiet. Tłumaczyła także na czym polega "trudny charakter" i jak sobie z nim radzić.

***

Tytuł audycji: Tryb głośnomówiący

Prowadzi: Tomasz Kosiorek

Gość: dr Anna Gabińska (psycholog, SWPS)

Data emisji: 27.04.2015

Godzina emisji: 20.00

kul/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Żonglerka pomaga akceptować porażki i rozwiązywać problemy

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2015 11:00
Naukowcy udowodnili, że żonglowanie rozwija koncentrację i wspomaga uwagę, a dzięki temu możemy szybciej się uczyć. Ale to nie koniec jej zalet.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pułapki pomagania. Jak nie dać się wykorzystać?

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2015 11:00
Pomaganie innym daje nam poczucie spełnienia i buduje więzi. Problem zaczyna się wtedy, gdy inni wymagają od nas zbyt wiele lub gdy my sami nadmiernie pomagamy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zostać duszą towarzystwa?

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2015 10:00
- Ekstrawertyzm i introwertyzm to cechy temperamentalne, zależne od wielu różnych czynników - tłumaczy dr Magdalena Kaczmarek.
rozwiń zwiń