X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dobry szef - ma wizję i umie wpływać na ludzi

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2015 15:00
Inteligencja, otwartość na zmiany i umiejętność zdrowej dominacji - te wszystkie cechy decydują o tym, czy możemy zostać dobrymi liderami. Czy tego wszystkiego można się wyuczyć?
Osoby, które mają wrodzony talent przywódczy, prędzej czy później zostają zauważone przez przełożonych. Często skutkuje to awansem
Osoby, które mają wrodzony talent przywódczy, prędzej czy później zostają zauważone przez przełożonych. Często skutkuje to awansemFoto: Glow Images/East News

Niektórzy chcą być szefami, bo czują, że mają do tego prawdziwy talent i potrafią poprowadzić zespół do sukcesu. Inni walczą o stanowisko, bo marzą o pieniądzach i możliwości wpływania na innych.

- Jeżeli dominacja wygląda w ten sposób, że szef ustawia hierarchię tak, żeby on był na górze i żeby to jemu było dobrze, to jest to destrukcyjne i tego się boimy - mówi psycholog Dorota Wiśniewska-Łuszczak.

W audycji radzimy też, jak mówić do podwładnych, żeby nas słuchali, a jednocześnie nie czuli presji. Rozmawiamy też o tym, czy władza może uzależniać i omawiamy różne style przewodzenia.

***

Tytuł audycji: Tryb głośnomówiący

Prowadzi: Tomasz Kosiorek

Gość: dr Dorota Wiśniewska-Juszczak (psycholog, wykładowca Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej)

Data emisji: 5.05.2015

Godzina emisji: 20.00

mg/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak nauczyć się siły charakteru?

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2015 08:32
Kiedy mówimy, że ktoś "ma osobowość", oznacza to, że pewne cechy danej osoby są wyraźne i nam nieobojętne. Czy tego można się nauczyć?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Osobowość - zwierciadło charakteru człowieka

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2015 10:00
- Osobowość ma nam ułatwiać adaptację i czynić nasze życie lepszym - mówi psycholog Anna Gabińska. I dodaje, że każdy ją ma, choć czasami zaburzoną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Harcerstwo - lepszy start w dorosłe życie?

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 10:30
- Harcerstwo jest dla młodych i kiedyś trzeba się z nim rozstać. Ale zdobyte doświadczenia zostają na całe życie - przekonują byli harcerze.
rozwiń zwiń