Polskie Radio
Section05
zarządzanie

TYLKO U NAS Zmiany w zarządzie KGHM. Znamy nazwisko nowego prezesa spółki

Rada nadzorcza KGHM odwołała z dniem 11 października br. prezesa Marcina Chludzińskiego i wiceprezesa ds. aktywów zagranicznych Jerzego Paluchniaka - poinformowała spółka w komunikacie. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal PolskieRadio24.pl pełniącym obowiązki prezesa KGHM został Tomasz Zdzikot - dotychczasowy wiceprezes ds. rozwoju KGHM Polska Miedź SA.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA KGHM Polska Miedź zarządzanie

Nowy przedmiot: biznes i zarządzanie. Wiceminister edukacji wyjaśnia

- Mamy nadzieję, że dzięki przedmiotowi biznes i zarządzanie pojawi się grupa uczniów, którzy już po szkole średniej będą lepiej przygotowani do poruszania się w życiu gospodarczym, a potem być może wybiorą studia ekonomiczne - mówił w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski.
Zobacz więcej na temat:  Dariusz Piontkowski Ministerstwo Edukacji i Nauki edukacja szkoła biznes zarządzanie POLSKA

Dlaczego Herbert Diess nie jest już dyrektorem generalnym Volksvagena?

Agencja AFP podała, że austriacki biznesmen musiał pożegnać się z funkcją dyrektora generalnego grupy VAG, ponieważ spierał się z zarządem w sprawie innowacji związanych z elektromobilnością. Według Bloomberga sprawa wyglądała nieco inaczej. 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 volkswagen Niemcy dyrektor zarządzanie zwolnienia zwolnienie elektromobilność finanse kryzys

Liderzy i menadżerowie permanentnie zestresowani

Osiąganie wyników, zarządzenie zespołem i sprostanie wymaganiom organizacyjnym. Do tego stres i niepewność związane z pandemią i pracą zdalną. Jak wykazują najnowsze wyniki badań przeprowadzonych na polskiej kadrze zarządzającej, niewielu liderów potrafi zachować właściwą równowagę między stresem a regeneracją w ciągu dnia pracy.
Zobacz więcej na temat:  stres wypalenie zawodowe praca zdalna praca zarządzanie Trójka społeczeństwo Piotr Firan pandemia koronawirus

LOT zawarł porozumienie ze związkami zawodowymi. Jest nowy system wynagradzania personelu

Większość działających w PLL LOT związków zawodowych parafowało porozumienie dotyczące nowego Regulaminu Wynagradzania. Oznacza to powrót personelu pokładowego do pracy na pełen etat oraz  korzystniejsze warunki pracy m.in. dla pilotów. Jak podała spółka, termin obowiązywania regulaminu to 31 marca 2024 r. Po tej dacie w PLL LOT automatycznie wrócą zasady wynagradzania sprzed pandemii COVID-19.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA LOT związki zawodowe zarządzanie umowa wynagrodzenia

Życie w pandemii. Postanowienia noworoczne na 2021 rok

Robić plany, postanowienia noworoczne czy nie robić? Po nietypowym roku 2020, w którym pandemia zmieniła całkowicie perspektywę i pozostawiła na pastwę losu wiele pomysłów, rok 2021 może być logistycznym wyzwaniem. Bernard Fruga, youtuber biznesowy, podpowiada w rozmowie z Polskim Radiem dla Zagranicy, jak w czasie epidemii, nie odpuszczać sobie zarządzania codziennym życiem.
Zobacz więcej na temat:  pandemia Nowy Rok zarządzanie życzenia noworoczne biznes Małgorzata Frydrych

Jak marki walczą z podrabianiem swoich produktów?

Okres przedświąteczny to przede wszystkim zakupy. W dyskontach, po bardzo okazyjnych cenach możemy kupić rzeczy, ktore są kojarzone z drogimi markami. To jest swojego rodzaju strategia marketingowa, przynosząca korzyści zarówno dla klienta, jak i dla firmy, chociaż ryzykowna dla "wyższej półki". 
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo ceny marketing zarządzanie ciekawostki STYL ŻYCIA Karolina Rożej Aleksandra Tycner pieniądze