Polskie Radio
Section05
zarządzanie

"Ludzie": Ewa Bogusz-Moore - przyszła dyrektorka Filharmonii w Kolonii

Audycję "Ludzie" odwiedziła Ewa Bogusz-Moore - jeszcze przez jeden sezon dyrektorka Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Od sierpnia 2025 roku przenosi swoje życie zawodowe do Kolonii, bowiem zwyciężyła w konkursie na dyrektorkę tamtejszej Filharmonii. Jest pierwszą osobą z Polski, która obejmie tak wysokie stanowisko w muzycznym świecie. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Agnieszka Szydłowska Ewa Bogusz-Moore filharmonia Kolonia MUZYKA KULTURA

Akcjonariusze warszawskiej Giełdy wybiorą nowego prezesa. Resort aktywów zgłosił swoich kandydatów

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Giełdy Papierów Wartościowych w poniedziałek ma zdecydować o zmianach w składach rady i zarządu spółki. Resort aktywów zgłosił pięciu kandydatów do rady. Prezesem czteroosobowego zarządu GPW jest Marek Dietl, a członkami: Monika Gorgoń, Adam Młodkowski i Izabela Olszewska.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA giełda papierów wartościowych KNF Ministerstwo Aktywów Państwowych

TYLKO U NAS Zmiany w zarządzie KGHM. Znamy nazwisko nowego prezesa spółki

Rada nadzorcza KGHM odwołała z dniem 11 października br. prezesa Marcina Chludzińskiego i wiceprezesa ds. aktywów zagranicznych Jerzego Paluchniaka - poinformowała spółka w komunikacie. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal PolskieRadio24.pl pełniącym obowiązki prezesa KGHM został Tomasz Zdzikot - dotychczasowy wiceprezes ds. rozwoju KGHM Polska Miedź SA.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA KGHM Polska Miedź

Nowy przedmiot: biznes i zarządzanie. Wiceminister edukacji wyjaśnia

- Mamy nadzieję, że dzięki przedmiotowi biznes i zarządzanie pojawi się grupa uczniów, którzy już po szkole średniej będą lepiej przygotowani do poruszania się w życiu gospodarczym, a potem być może wybiorą studia ekonomiczne - mówił w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski.
Zobacz więcej na temat:  Dariusz Piontkowski Ministerstwo Edukacji i Nauki edukacja szkoła biznes POLSKA

Dlaczego Herbert Diess nie jest już dyrektorem generalnym Volksvagena?

Agencja AFP podała, że austriacki biznesmen musiał pożegnać się z funkcją dyrektora generalnego grupy VAG, ponieważ spierał się z zarządem w sprawie innowacji związanych z elektromobilnością. Według Bloomberga sprawa wyglądała nieco inaczej. 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 volkswagen Niemcy dyrektor zwolnienia zwolnienie elektromobilność finanse kryzys

Liderzy i menadżerowie permanentnie zestresowani

Osiąganie wyników, zarządzenie zespołem i sprostanie wymaganiom organizacyjnym. Do tego stres i niepewność związane z pandemią i pracą zdalną. Jak wykazują najnowsze wyniki badań przeprowadzonych na polskiej kadrze zarządzającej, niewielu liderów potrafi zachować właściwą równowagę między stresem a regeneracją w ciągu dnia pracy.
Zobacz więcej na temat:  stres wypalenie zawodowe praca zdalna praca Trójka społeczeństwo Piotr Firan pandemia koronawirus