Serca x Antonina mają "Egzotyczne sny"

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2021 12:00
To, co ich łączy, to Wrocław. To, co różni, to muzyczny rodowód. Kamil Jagiełło grał punk rocka, Radek Baranowskiego interesują alternatywne brzmienia, a Antonina pisze pełne emocji teksty. Właśnie ukazała się ich debiutancka EP-ka "Egzotyczne sny".   
Serca x Antonina
Serca x AntoninaFoto: mat. promocyjne/Agora

- Kiedy szukaliśmy tytułu dla tego wydawnictwa, postanowiliśmy określić ten materiał jakimś kolorem, a potem poszukać znaczeń tych barw - wspomina Kamil. - Zaczęliśmy wizualizować sobie pomarańczowo-zielone krajobrazy i one doprowadziły nas do "Ezgoztycznych snów" - dodaje Radek.

Posłuchaj
54:37 2021_05_19 09_05_14_PR4_Wszystko_gra.mp3 Antonina i Serca o debiutanckiej EP-ce (Wszystko gra/Czwórka)

Teksty do utworów napisała Antonina. - Inspiracja do pisania często przychodzi do mnie ze snów, barwnych i poruszających - opowiada wokalistka i autorka słów. - Czasami wydaje mi się, że emocjonalnie jestem pogodzona z pewnymi sytuacjami, a w snach wychodzi, że jest we mnie totalny rozgardiasz. Żeby móc nad tym zapanować, próbuję wszystko opisać. Warstwa słowna naszych piosenek to odzwierciedlenie moich wewnętrznych potyczek.

Serca x Antonina – Prada / HEADROOM

Artyści przyznają jednak, że na każdym etapie procesu twórczego, ich praca była wspólnym dziełem. - Bit po bicie, słowo, po słowie - wszystko analizowaliśmy i każdy miał prawo coś zmienić. "Egzotyczne sny" oddają stan naszego ducha i tego, jacy byliśmy, kiedy tworzyliśmy EP-kę. To suma naszych marzeń, które udało się zrealizować w jednym projekcie - podsumowują Serca i Antonina.


Serca x Antonina i Ula Kaczyńska Serca x Antonina i Ula Kaczyńska

***

Tytuł audycji: Wszystko gra

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Goście: Antonina oraz Kamil Jagiełło i Radek Baranowski (duet Serca) 

Data emisji: 19.05.2021

Godzina emisji: 9.05

kul

 


Czytaj także

RAU: "Mieszane uczucia" to mój "Dzień świra"

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 10:50
Najpierw była "Konkretna rozrywka", potem "Mistrz sztuki", teraz przyszła pora na "Mieszane uczucia". - To muzyczny "Dzień świra". Być może najbardziej osobisty i dopracowany produkt w mojej tak zwanej karierze - mówi RAU.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Tańczymy inteligentnie". Retransmisja koncertu Kamp! [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 20:00
Jeden z najważniejszych polskich zespołów elektronicznych, który jest obecny na scenie od ponad dekady postanowił zaprezentować słuchaczom oblicze "live". Utwory, które znalazły się na płycie, artyści zagrali też na żywo w Polskim Radiu. Za nami retransmisja ich koncertu.
rozwiń zwiń