Holak, singiel "4Real" i powrót do korzeni

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2022 20:30
Gościem Uli Kaczyńskiej będzie Mateusz Holak - interdyscyplinarny artysta: wokalista, raper, producent, projektant graficzny oraz reżyser teledysków. 
Błażej Król i Holak na planie teledysku do piosenki 4Real.
Błażej Król i Holak na planie teledysku do piosenki "4Real". Foto: Anna Szwec/edit Luke Jascz

Zaczynał w wieku 15 lat jako lider gitarowego zespołu Kumka Olik, z którym debiutował na festiwalu w Opolu i miał nominację do Fryderyka jako "nowa twarz fonografii". Następnie założył hip-hopowy duet Małe Miasta. Przede wszystkim znany jest jednak z solowej działalności, w której łączy rap z przebojowymi popowymi refrenami. To właśnie jako HOLAK trafił na sceny największych polskich festiwali muzycznych: Open’er, Fest Festival, Kraków Live, Polish Hip-Hop Festival, Up to Date, SnowFest czy Spring Break.

Obecnie Holak i Mateusz Gudel jaki Małe Miasta pracują nad nową płytą, która - jak mówili w Czwórce - będzie concept albumem z piosenkami weselnymi. Dotychczasowe nagrania duetu brzmieniowo oscylowały wokół rytmiki trapowej. Teraz artyści przyznali, że ciągnie ich w stronę współczesnego funku i odrobiny dobrze rozumianego disco. To swoiste "rozszerzenie muzycznego arsenału".

Mateusz Holak powrócił także z solowym singlem - utworem "4Real". - Napisałem tę piosenkę, kiedy byłem najbardziej przebodźcowany i o tym stanie jest ten tekst: o trudności oddzielenia tego, co jest prawdziwe. Wróciłem do bazowania na swoich szkicach, a ten numer jest wyjątkowy, bo powstał w kooperacji producenckiej z Łukaszem Stachurko (Sonar Soul, RYSY) - opowiada Holak. Singiel, w którym gościnnie występuję Rosalie. i Błażej Król zapowiada czwartą solową płytę artysty. Więcej o tym wydawnictwie w najbliższej odsłonie audycji. 

***

Na "Wszystko gra" - w środę (31.08) o godz. 9.05 - zaprasza Ula Kaczyńska.

kul

Czytaj także

Margaret szefową "Gaja Hornby". Jakie płyty będzie wydawać?

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 13:30
W lutym wypuściła album "Maggie Vision", w wakacje EP-kę "Gelato", teraz Margaret będzie wydawać płyty. - Trochę to trwało, ale moja inicjatywa pod hasłem "Gaja Hornby" nabiera rozpędu - przyznaje artystka. - Jesteśmy na etapie zbierania materiałów i szukania nowych artystów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czytanie danceflooru. Czwórka na festiwalu Czeluść 2022

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2022 10:00
Dwa dni, trzy sceny i ponad czterdziestu artystów - tak w liczbach prezentowała się tegoroczna odsłona festiwalu Czeluść. W Krakowie wystąpili m.in. Peja, Żabson, Smolasty, Zdechły Osa, Kosa i Jutro, Hardbass Adidas, ÆSTRAL i Young Majli. 
rozwiń zwiń