40-lecie Czwórki. Jaki jest "dobry" kierownik?

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2016 10:00
Radiowa Czwórka ma 40 lat. Z tej okazji zabieramy Was w podróż w przeszłość i prezentujemy najciekawsze nagrania z radiowych archiwów.
Audio
  • Jakie cechy u szefów cenili sobie słuchacze Czwórki trzy dekady temu? (Audycja nr 1/Czwórka)
Czy cechy dobrego szefa zmieniały się na przestrzeni lat? Sprawdzamy to w archiwalnych nagraniach Polskiego Radia
Czy cechy dobrego szefa zmieniały się na przestrzeni lat? Sprawdzamy to w archiwalnych nagraniach Polskiego RadiaFoto: Pixabay/hfossmark/dom. publiczna

Tym razem przenosimy się do roku 1978 i przypominamy audycję Lidii Wojtasik, w której zaproszeni goście oraz słuchacze rozmawiali o zaufaniu. Jak się okazuje to niezbędny element w relacji pracodawca-podwładny. - Jeżeli szef nie ma do mnie zaufania, to mnie się nie chce pracować - anonimowo przekonywała lekarka z Warszawy. 

Jednak zaufanie, zdaniem obecnych w studiu ekspertów - psychologa Leszka Mellibrudy oraz socjologa Piotra Sztompki - może być czynnikiem zarówno nagradzającym, jak i karzącym. Duża w tym rola dobrego kierownika, który powinien wiedzieć, jak właściwe zmobiliować personel. 

***

Tytuł audycji: Audycja nr 1

Prowadzą: Michał Migała i Mariusz Infulecki

Data emisji: 13.01.2015

Godzina emisji: 8.00

kul/pj

Czytaj także

Z archiwum Czwórki: seans spirytystyczny na antenie!

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2015 16:00
W przyszłym roku będziemy obchodzić 40. urodziny Programu 4 Polskiego Radia. Z tej okazji wracamy do najciekawszych audycji sprzed lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Socjalizm utopijny na antenie Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2015 11:30
W przyszłym roku nasza rozgłośnia będzie obchodzić 40. urodziny. Z tej okazji co tydzień sprawdzamy, jak brzmiała stacja kilkadziesiąt lat temu.
rozwiń zwiń