Wakacje w Grecji. "Nauczą cię cieszyć się życiem"

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2016 10:50
- Jak jest wolne, to Grecy siedzą, jedzą i rozmawiają. O wszystkim. O polityce, o gospodarce, o kobietach i celebracji życia - mówi Dimitrios Anastasopoulos, szef kuchni greckiej w Warszawie.
Audio
  • Na czym polega wyższość Morza Śródziemnego nad Bałtykiem i czym Grecy różnią się od Polaków? (Audycja nr 1/Czwórka)
  • Największe gwiazdy greckiego popu, najlepsze współczesne film i Colin Farell w greckim "Homarze" (Audycja nr 1/Czwórka)
W Grecji jest 250 słonecznych dni i 400 plaż z certyfikatem jakości. W takich warunkach można cieszyć się życiem...
W Grecji jest 250 słonecznych dni i 400 plaż z certyfikatem jakości. W takich warunkach można cieszyć się życiem...Foto: Pixabay/smithjklc0/dom. publiczna

Dystans do upływającego czasu i zamiłowanie do rozmów sprawiają, że w życiu codziennym Greków praca zawodowa rzadko jest priorytetem. Zamykanie sklepu czy warsztatu przez właściciela, który chce podyskutować z przyjaciółmi, nie jest więc niczym dziwnym.

Czytaj także
jerozolima 1200.jpg
Izrael. Trudne współżycie żydowsko-żydowskie

Miliony turystów, którzy co roku odwiedzają ten kraj, doceniają grecką gościnność. - Lubimy żartować, często to robimy i zdarza się, że któryś z turystów może się obrazić – wyjaśnia nasz rozmówca. - Tyle, że obcokrajowcom dąsy szybko przechodzą, a Grek obraża się niemalże na śmierć i życie.

Celebrowanie życia to cecha dziedziczna, wystarczy spojrzeć na tych, u których w żyłach płynie grecka krew. W tym gronie są m. in. Jennifer Aniston z ojcem chrzestnym Kojakiem oraz jeden z bohaterów trylogii "Kac Vegas". W audycji tłumaczymy także, dlaczego od "kawy" w Grecji może zacząć nam się kręcić w głowie.

***

Tytuł audycji: "Audycja nr 1"

Prowadzą: Mariusz InfuleckiUla Kaczyńska

Data emisji: 29.02.2015

Godzina emisji: 7.00

kul/mg

Czytaj także

Najdziwniejsze fakty na temat Japonii

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 13:00
Na czterech głównych wyspach, które tworzą Japonię, mieszka tyle osób, ile w całej Rosji. Japoński naród słynie z pracowitości, dbania o tradycję, ale także niezrozumiałych dla Europejczyków zwyczajów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuba. Tam dowiesz się, czym jest szczęście

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 11:28
Nazywana El Caiman lub El Cocodrilo, co w języku hiszpańskim znaczy "aligator", Kuba to gigantyczna baza turystyczna i prawdziwy raj dla miłośników słonecznego lenistwa
rozwiń zwiń