Antoni Królikowski: zabawa w sławę sporo kosztuje

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2014 13:20
Czasami żałuje, że nie jest dresiarzem, bo ludziom wrażliwym trudniej borykać się ze światem. - Tyle że bez empatii nie mógłbym grać - mówi Antoni Królikowski.
Audio
  • Romantyk, bałaganiarz i wrażliwiec o twarzy pokerzysty - rozmowa z Antonim Królikowskim (Czwórka/Strefa Prywatna)
Aktor, reżyser filmowy i prezenter telewizyjny Antoni Królikowski ostatnio wystąpił w filmie Miasto 44 Jana Komasy
Aktor, reżyser filmowy i prezenter telewizyjny Antoni Królikowski ostatnio wystąpił w filmie "Miasto 44" Jana KomasyFoto: PAP/Stach Leszczyński

Dorastał w aktorskim domu. Rodzice - Małgorzata i Paweł Królikowscy - oraz stryj Rafał Królikowski zaszczepili mu miłość do sztuki. - Zanim jednak zacząłem grać, zajmowałem się produkcją filmów niezależnych - wspomina gość Czwórki. - W ramach licencjatu z reżyserii zrobiłem też krótki metraż "Noc życia", który został doceniony przez publiczność.

Teraz rozmówca Kasi Węsierskiej głównie skupia się na aktorstwie. - Głupio się czuję, kiedy muszę mówić o sobie "jestem aktorem". Wolę, że uprawiam ten zawód - wyjaśnia Królikowski. - I staram się to robić najlepiej jak potrafię.

Antoni Królikowski opowiadał także o pierwszych krokach w show-biznesie, które stawiał na planie "Truskawkowego Studia"  i o tym, co robi razem z Olgą Frycz, kiedy oboje zasiądą przy stole.

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadziła: Katarzyna Węsierska

Gość: aktor Antoni Królikowski

Data emisji: 30.11.2014

Godzina emisji: 11.00-12.00

(kul/mk)

Czytaj także

Mateusz Damięcki: mam chyba za dużo empatii

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2014 16:30
Aktor Mateusz Damięcki znany jest widzom m.in. z filmu "Kochaj i tańcz" (2013, reż. Bruce Parramore), ale także z teatralnych scen. Prywatnie Damięcki dał się poznać jako pasjonat podróży i człowiek od zawsze ciekawy świata.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Józef Pawłowski: by się rozwijać, trzeba ryzykować i przekraczać granice

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2014 16:00
Choć ma dopiero 24 lata, mogliśmy już wielokrotnie zobaczyć go na dużym i małym ekranie, m.in. w filmie "Miasto 44". - Jan Komasa przekroczył w tym przypadku granice kina i za to jestem mu wdzięczny - mówi aktor.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Joanna Orleańska o filmie "Zbliżenia": to gra niedopowiedzeń

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2014 19:00
Na ekrany kin wszedł właśnie film Magdaleny Piekorz pt "Zbliżenia". W główną rolę wcieliła się Joanna Orleańska. - Najtrudniejsze w mojej pracy było poskromienie emocji, bo ten film to zimne kino, niemal skandynawskie - opowiada aktorka.
rozwiń zwiń