Maciej Sulęcki - bokser, który zakochał się w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2014 13:00
Jako nastolatek Sulęcki bywał skory do bijatyk i "nikomu nie odpuszczał". Dziś jest pasjonatem historii, a na ciele wytatuował sobie obrazy z Powstania Warszawskiego.
Audio
  • Bokser Maciej Sulęcki o swoim zamiłowaniu do historii Polski i Warszawy, a także o bokserskiej pasji i planach zawodowych (Czwórka/Strefa prywatna)
Maciej Sulęcki podczas jednego z treningów. W Czwórce przyznał, że od dziecka wiedział, że będzie bokserem
Maciej Sulęcki podczas jednego z treningów. W Czwórce przyznał, że od dziecka wiedział, że będzie bokseremFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Zaczął boksować w wieku 11 lat. Jak wspomina - wtedy wiedział już, że ten sport będzie jego życiem. Jako amator stoczył ok. 140 walk, wygrał ok. 110. Trzykrotnie zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorów. W swojej zawodowej karierze wygrał m.in. pas Rzeczpospolitej Polskiej. - W którymś momencie zorientowałem się, że boks amatorski to jedno wielkie "szambo". A ja poświęciłem tej dyscyplinie wiele lat i nie chciałem tego marnować. Przeszedłem na zawodowstwo i opłaciło się - wspominał w Czwórce.

Od lat jest jednak także miłośnikiem Warszawy i pasjonatem historii tego miasta. Na lewej ręce wytatuował sobie obrazy z Powstania Warszawskiego. - Chcę podkreślać mój patriotyzm, przywiązanie do tradycji, dumę, a także okazać wdzięczność tym, którzy walczyli za to, bym dziś mógł chodzić po wolnej, polskiej ziemi - podkreśla. To jednak nie wszystkie sekrety znanego boksera.

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadziła: Katarzyna Węsierska

Gość: Maciej Sulęcki, bokser, miłośnik Warszawy

Data emisji: 7.12.2014

Godzina emisji: 11.00

(kd/mc)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Agnieszka Rylik: sport towarzyszył mi od zawsze

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2014 19:00
Sport pojawił się w jej życiu wcześnie, choć na początku nie był to boks, a koszykówka. - Grałam w szkole podstawowej i liceum - wspomina gość Kasi Węsierskiej. - Do dziś, choć nie jestem wysoka, wciąż potrafię celnie rzucać, jestem dobrym snajperem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobiety w boksie, zapasach i samochodowych rajdach

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2014 19:00
W piątkowe popołudnie w audycji "Się mówi" porozmawiamy o kobietach, których pasją stalo się uprawianie sportów... typowo męskich. Gościem będzie kobieta-bokser Elżbieta Wójcik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zagraniczne maratony - czym różnią się od polskich?

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2014 11:22
O tym opowiedzą biegaczka blogerka, autorka bloga Pora na Majora: Aleksandra Madzik i Kasia Węsierska, która pobiegnie w najbliższym Runmageddonie.
rozwiń zwiń