Wojciech Zieliński: w książkach szukam inspiracji

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2015 11:04
- Czytam wszystko, nawet cztery książki na raz. Od beletrystyki, przez poradniki o wychowywaniu dzieci, aż po książki sportowe, bo sport - obok aktorstwa - jest nieodłącznym elementem mojego życia - mówił znany aktor w Czwórce.
Audio
  • Wojciech Zieliński opowiada o swoich ulubionych książkach, ale także życiu muzycznym i sportowym (Strefa Prywatna/Czwórka)
Wojciech Zieliński. Doskonale znany jest fanom seriali jako lekarz
Wojciech Zieliński. Doskonale znany jest fanom seriali jako lekarzFoto: PAP/Stach Leszczyński

Wojciech Zieliński, aktor, którego znamy m.in. z serialu "Prokurator", ale także z teatralnych scen, w literaturze zakochał się dopiero na studiach. - Wspominam większość lektur obowiązkowych w szkole średniej z nieskrywaną nienawiścią. Zawsze drażniło mnie, że coś mi coś każe, a wówczas czytanie miało być obowiązkiem, a nie przyjemnością - mówił w rozmowie z Czwórką. Zdradził także, co czyta aktualnie i do czytania których książek "musi mieć przygotowane komórki mózgowe". Opowiedział też, dzięki czemu dał się wciągnąć literaturze Zygmunta Miłoszewskiego i dlaczego niektórych książek… nie kończy.

W programie rozmawialiśmy także o sporcie, ale i muzyce, które obok książek stanowią dla Zielińskiego nie tylko inspirację, ale także "emocjonalną pompę".

***

Tytuł audycji: "Strefa Prywatna"

Prowadzi: Katarzyna Węsierska

Goście: Wojciech Zieliński (aktor, muzyk - hobbysta, pasjonat literatury)

Data emisji: 22.12.2015

Godzina emisji: 20.00

kd

Czytaj także

Kłusowski: byłem marzycielem, dziś myślę realnie

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2015 16:00
- Kiedy przyjechałem do Warszawy, myślałem, że totalnie rozwalę rynek. Byłem marzycielem. Teraz wiem, że to nie jest takie łatwe - mówi artysta.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Iza Lach i jej "Wieczna mgła". Premiera w Czwórce!

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2015 20:04
rozwiń zwiń