Polskie Radio
Section05
mobbing

Skandal w łódzkiej filmówce. "Zdejmiesz stanik albo cię wyrzucę"

Absolwentka wydziału aktorskiego szkoły filmowej w Łodzi publicznie opisała jak - jej zdaniem - od lat wygląda codzienność na tej uczelni. Wskazała, że jeden z wykładowców używał przemocy do tego stopnia, iż uderzonej studentce trysnęła krew. Miało też dochodzić do wulgarnego wyzywania i poniżania przyszłych aktorów. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Łódź mobbing FILM aktorstwo aktorzy przemoc

Dyrektor Teatru Bagatela odwołany. Jest podejrzany o molestowanie

- Henryk Jacek S. został oficjalnie odwołany z pełnienia funkcji dyrektora Teatru Bagatela. Konkurs na to stanowisko ma zostać rozpisany w połowie lutego - zapowiedział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Jednocześnie urząd chce rozłączenia stanowisk dyrektora generalnego i dyrektora artystycznego w Teatrze Bagatela.
Zobacz więcej na temat:  Kraków regiony małopolskie policja prokuratura POLSKA molestowanie seksualne mobbing

Pracownice oskarżają dyrektora Teatru Bagatela. Chodzi o molestowanie

Dziewięć pracownic oskarża o molestowanie i mobbing dyrektora Teatru Bagatela. Ten odpiera zarzuty aktorek i pracownic działu administracyjnego. Kobiety w liście do władz Krakowa skarżą się, że przez wiele lat były molestowane i zastraszane, apelują o odwołanie dyrektora, którego zachowanie nazywają szokującym i niegodnym. Sprawa trafiła do prokuratury.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA mobbing Kraków molestowanie seksualne społeczeństwo

Władze Wiosny wiedziały o mobbingu. Ujawniono rozmowy

Kierownictwo Wiosny wiedziało o problemie mobbingu w lokalnych strukturach partii już od końca kwietnia. Tak wynika z ujawnionych rozmów Przemysława Stefaniaka, byłego już działacza młodzieżówki Wiosny z Lublina, które prowadził z Krzysztofem Śmiszkiem, liderem dolnośląsko-opolskiej listy Wiosny oraz Karoliną Molską, współprzewodniczącą młodzieżówki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Robert Biedroń partia Wiosna mobbing

TYLKO U NAS Mobbing w partii Wiosna? Były działacz: mam nagranie

"Opowiem wam jak byłem mobbingowany w wiośnie i jak nie znalazłem nigdzie pomocy (oryginalna pisownia - przyp. red.)" - tak zaczyna się ostry wpis na Facebooku byłego członka młodzieżówki partii Wiosna Roberta Biedronia. Czy w lubelskim oddziale Wiosny mobbingowano młodych działaczy? Poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie obie strony konfliktu.
Zobacz więcej na temat:  partia Wiosna mobbing Robert Biedroń POLSKA