Polskie Radio
Section05
mobbing

PR24 Spór byłego pracownika z TVN. "Wyrzucano nas z pracy w odwecie za skargę na nieprawidłowości"

Kamil Różalski mówił, że został zwolniony z TVN w odwecie za skargę na nieprawidłowości, którą on - wraz z grupą innych pracowników - złożył do właściciela stacji, amerykańskiego Discovery. Jak wyjaśniał w Polskim Radiu 24, obecnie toczy spór ze stacją po tym, jak Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Państwowa Inspekcja Pracy uznały, że zatrudnienie go na umowę o dzieło w rzeczywistości naruszało prawo.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka TVN POLSKA media mobbing sąd

Taśmy poseł Maciejewskiej. Szejna: jeśli oczyści się z zarzutów - witamy, a jeśli nie - żegnamy

- Nikt nie jest winny, dopóki wina nie zostanie mu udowodniona. Natomiast jeśli pani Beata Maciejewska oczyści się z zarzutów - witamy [z powrotem]. Jeżeli się jednak nie oczyści - żegnamy - mówił w Programie 1 Polskiego Radia poseł Lewicy Andrzej Szejna o zawieszonej wiceprzewodniczącej klubu parlamentarnego Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Szejna polityka lewica mobbing wybory parlamentarne opozycja Paweł Zieliński

"Wolne media", czyli jak Onet bezpodstawnie oskarżył ks. Stryczka o mobbing

Ks. Jacek Stryczek lider Stowarzyszenia Wiosna, inicjator akcji Szlachetna Paczka został oskarżony przez Onet o mobbingowanie swoich pracowników. Pod koniec tego roku prokuratura umorzyła śledztwo przez "brak wystarczających dowodów". W wyniku ogromnej skali nagonki ksiądz jednak wycofał się z życia publicznego. Teraz Dawid Wildstein w swoim tekście na portalu tvp.info obnaża "przerażający sposób działania Onetu", czyli tzw. wolnych mediów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Kościół katolicki Jacek Stryczek Kościół Szlachetna Paczka mobbing

Mobbing jako "chleb powszedni" w TVN? Były współpracownik stacji publikuje niebywałe nagranie

Kamil Różalski, były operator obrazu, który wraz z grupą innych współpracowników TVN wytoczył stacji proces, udostępnił w sieci nagranie, na którym - jak twierdzi - słychać głos Piotra W. szefa działu realizacji TVN 24, który bezceremonialnie przyznaje się, że wyrzucał do śmieci kurtki swoich współpracowników. Wspomniany mężczyzna to "mobber, którego sprawę komisja zamiotła pod dywan". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo TVN media mobbing

Wniosek o odwołanie marszałek woj. lubuskiego. Ast: jest uzasadniony, pojawiły się kolejne argumenty

- Wniosek radnych PiS o odwołanie Elżbiety Polak (PO) z funkcji marszałka województwa lubuskiego, mimo że został złożony w lipcu jest uzasadniony - stwierdził w Zielonej Górze Marek Ast (PiS). Przekazał również, że obecnie doszły dodatkowe argumenty za jego przyjęciem. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Ast polityka samorząd Platforma Obywatelska molestowanie seksualne mobbing

Mobbing w zakładzie pracy. Gdzie leży granica?

- Definicja mobbingu jest skomplikowana i wieloskładnikowa, dlatego ciężko go udowodnić w sądzie. Poprzez mobbing rozumiemy wieloletnie, uporczywe nękanie i zastraszanie pracownika przez przełożonego lub innych pracowników, które powodują u niego obniżenie własnej samooceny oraz oceny jego przydatności zawodowej - mówi w Programie 1 Polskiego Radia mec. Eliza Kuna. 
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek mobbing pracownicy pracodawcy firma prawo sąd odszkodowanie kodeks pracy społeczeństwo

Anna Wendzikowska oskarża TVN o mobbing. Stacja przyznaje: były zachowania, które nie powinny mieć miejsca

W redakcji "Dzień dobry TVN" zdarzały się niestety zachowania, które nie powinny były mieć miejsca w dobrze zarządzanej, przyjaznej firmie jaką chcemy, żeby był TVN - napisano w komentarzu oficjalnego konta stacji na wpis Anny Wendzikowskiej. Dziennikarka, która od kilkunastu lat pracowała przy tworzeniu programu, oświadczyła, że "była poniżana i gnębiona".
Zobacz więcej na temat:  TVN mobbing media dziennikarstwo POLSKA społeczeństwo