Polskie Radio
Section05
mobbing

Mobbing jako "chleb powszedni" w TVN? Były współpracownik stacji publikuje niebywałe nagranie

Kamil Różalski, były operator obrazu, który wraz z grupą innych współpracowników TVN wytoczył stacji proces, udostępnił w sieci nagranie, na którym - jak twierdzi - słychać głos Piotra W. szefa działu realizacji TVN 24, który bezceremonialnie przyznaje się, że wyrzucał do śmieci kurtki swoich współpracowników. Wspomniany mężczyzna to "mobber, którego sprawę komisja zamiotła pod dywan". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo TVN media mobbing

Wniosek o odwołanie marszałek woj. lubuskiego. Ast: jest uzasadniony, pojawiły się kolejne argumenty

- Wniosek radnych PiS o odwołanie Elżbiety Polak (PO) z funkcji marszałka województwa lubuskiego, mimo że został złożony w lipcu jest uzasadniony - stwierdził w Zielonej Górze Marek Ast (PiS). Przekazał również, że obecnie doszły dodatkowe argumenty za jego przyjęciem. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Ast polityka samorząd Platforma Obywatelska molestowanie seksualne mobbing

Mobbing w zakładzie pracy. Gdzie leży granica?

- Definicja mobbingu jest skomplikowana i wieloskładnikowa, dlatego ciężko go udowodnić w sądzie. Poprzez mobbing rozumiemy wieloletnie, uporczywe nękanie i zastraszanie pracownika przez przełożonego lub innych pracowników, które powodują u niego obniżenie własnej samooceny oraz oceny jego przydatności zawodowej - mówi w Programie 1 Polskiego Radia mec. Eliza Kuna. 
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek mobbing pracownicy pracodawcy firma prawo sąd odszkodowanie kodeks pracy społeczeństwo

Anna Wendzikowska oskarża TVN o mobbing. Stacja przyznaje: były zachowania, które nie powinny mieć miejsca

W redakcji "Dzień dobry TVN" zdarzały się niestety zachowania, które nie powinny były mieć miejsca w dobrze zarządzanej, przyjaznej firmie jaką chcemy, żeby był TVN - napisano w komentarzu oficjalnego konta stacji na wpis Anny Wendzikowskiej. Dziennikarka, która od kilkunastu lat pracowała przy tworzeniu programu, oświadczyła, że "była poniżana i gnębiona".
Zobacz więcej na temat:  TVN mobbing media dziennikarstwo POLSKA społeczeństwo

Mobbing w pracy. Jak z nim walczyć?

Mobbing - czyli prześladowanie, uporczywe nękanie i zastraszanie - to jedno z najbardziej negatywnych zjawisk, do jakich dochodzi w niektórych firmach. Pracownicy często boją się o tym mówić. - Nawet ci, którzy podejmują działania i zgłaszają się do Państwowej Inspekcji Pracy, najchętniej chcieliby uniknąć identyfikacji - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Katarzyna Łażewska-Hrycko, główna inspektor pracy.
Zobacz więcej na temat:  Joanna Racewicz praca mobbing pracownik pracodawcy Katarzyna Łażewska-Hrycko Główny Inspektorat Pracy Państwowa Inspekcja Pracy

POLSKIE RADIO 24 Zastępca red. nacz. "Gazety Lubuskiej": RPO też widzi próbę tłumienia krytyki prasowej

- Rzecznik Praw Obywatelskich Marcin Wiącek podzielił nasze wątpliwości, które zaowocowały powiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez marszałka woj. lubuskiego Elżbiety Polak przestępstwa - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 z-ca red. nacz. "Gazety Lubuskiej" Marcin Kędryna.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA lubuskie Gorzów Wielkopolski mobbing molestowanie seksualne społeczeństwo media sądownictwo Tadeusz Płużański Marcin Wiącek Rzecznik Praw Obywatelskich

Kulisy kontroli w "Newsweeku". W sprawie Tomasza Lisa przepytano 30 osób, 22 odmówiły

Zdaniem kontrolerów Państwowej Inspekcji Pracy, którzy przeprowadzili kontrolę w wydawnictwie Ringier Axel Springer Polska, w spółce prawidłowo działały procedury antymobbingowe. Raport częściowo utajniono na wniosek RASP. Jak pisze „Rzeczpospolita”, wnioski na temat atmosfery w pracy badanej pod kątem stawianych oskarżeń o mobbing, wyciągnięto na podstawie anonimowej ankiety wśród 30 pracowników tygodnika, z których... 22 odmówiło udziału w badaniu. – Wydaje mi się, że znaczna część naszej redakcji po prostu chciała zostawić za sobą całe to zamieszanie – komentuje Tomasz Sekielski, nowy redaktor naczelny "Newsweeka".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA tomasz lis media społeczeństwo mobbing

Dyrektor gorzowskiego WORD odwołany. Janusz Życzkowski: to krok zabezpieczający inne ofiary

Na antenie Polskiego Radia 24 redaktor naczelny "Gazety Lubuskiej" Janusz Życzkowski skomentował reakcję zarządu województwa lubuskiego na publikacje gazety na temat mobbingu oraz "pracy za seks" w gorzowskim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA regiony lubuskie Gorzów Wielkopolski mobbing molestowanie seksualne społeczeństwo media sądownictwo Tadeusz Płużański

"To twoi koledzy z PO mi to zrobili". Wstrząsające wyznania męża byłej księgowej WORD w Gorzowie

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim jest w ostatnich dniach bohaterem licznych artykułów prasowych. Wszystko za sprawą oskarżeń o molestowanie i mobbing, a także próby zatajania sprawy. Wiesław Suchogórski pod wpływem tych doniesień postanowił podzielić się z "Gazetą Lubuską" historią swojej zmarłej żony, która pracowała w gorzowskim WORD.
Zobacz więcej na temat:  Gorzów Wielkopolski mobbing praca Platforma Obywatelska molestowanie seksualne POLSKA społeczeństwo

Skandal w gorzowskim WORD-zie. Wojewoda lubuski: najbardziej bulwersuje to, że ofiara spychana jest do narożnika

- Chociaż główni aktorzy tego dramatu są politykami, to nie jest afera polityczna. Ona mogła wydarzyć się w każdym innym miejscu. Pozostaje tylko pytanie: dlaczego nie wszczęto działań przewidzianych zewnętrznymi procedurami? - mówił w Polskim Radiu 24 Władysław Dajczak (wojewoda lubuski). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń mobbing Gorzów Wielkopolski Platforma Obywatelska molestowanie seksualne społeczeństwo POLSKA media polityka

Polska Press żąda sprostowania od Onetu. Chodzi o oskarżenia o mobbing

Onet w artykule z wtorku, 26 lipca 2022 r., opisał domniemany mobbing w redakcji "Kuriera Lubelskiego" - dziennika wydawanego przez Polska Press Grupę. Jej rzecznik Wojciech Paczyński wydał teraz oświadczenie, w którym określił jako nieprawdziwe informacje zawarte w tekście. Teraz żąda sprostowania od Onetu i zagroził pozwem. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo media mobbing dziennikarstwo onet