X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mobbing. Gdzie kończą się niewinne żarty?

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2016 18:38
- Granica między komplementem, który wyraża uznanie, a molestowaniem jest bardzo wyczuwalna, choć trudno ją zdefiniować na poziomie prawnym - mówi Aleksandra Piotrowska, psycholog.
Audio
  • Jak bronić się przed krzywdzącymi żartami i poniżającymi komentarzami? Mówią Natalia Skoczylas i Aleksandra Piotrowska (Się mówi/Czwórka)
Żarty o podtekście erotycznym, obraźliwe komentarze, słowa, przekraczają granice intymności, nierzadko ranią bardziej niż dotyk. Trudno się przed nimi bronić i trudno udowodnić winę, dlatego ich autorzy często pozostają bezkarni
Żarty o podtekście erotycznym, obraźliwe komentarze, słowa, przekraczają granice intymności, nierzadko ranią bardziej niż dotyk. Trudno się przed nimi bronić i trudno udowodnić winę, dlatego ich autorzy często pozostają bezkarniFoto: Glow Images/East news

- Zachowania, których sobie nie życzę, które powodują mój dyskomfort, wobec których nie wiem, jak się zachować - to jest miolestowanie - tłumaczyła Aleksandra Piotrowska. Tymczasem aż połowa kobiet przyznaje w badaniach, że doświadczyła takich "żartów" w miejscu pracy. - Dopuszczają się tego wszyscy, niezależnie od wieku, poziomu wykształcenia, rodzaju wykonywanej pracy czy relacji z ofiarą - mówiła Piotrowska.

By walczyć z tego typu mobbingiem, ruszyła właśnie kampania "Molestowaniu mówimy nie", współorganizowana przez Feminotekę. - Praca jest tylko jednym z obszarów, pamiętajmy, że do molestowania dochodzić może w każdej przestrzeni publicznej: w sieci, w komunikacji miejskiej czy w szkole - mówiła Natalia Skoczylas z tej organizacjii. Ekspertki Czwórki podkreślały, że ofiary takiego molestowania często wycofują się, zamiast walczyć o swoje prawa, a to nie powinno mieć miejsca. Mówiły, co zrobić, gdy opadamy ofiarami niewybrednych żartów i dlaczego warto reagować, gdy widzimy krzywdę innych. W audycji usłyszeliśmy też historię Kasi, pracownicy, która padła ofiarą werbalnego molestowania ze strony kolegów.

***

Tytuł audycji: "Się mówi"

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Aleksandra Piotrowska (psycholog), Natalia Skoczylas z Feminoteki (aktywistka społeczna)

Data emisji: 29.02.2016

Godzina emisji: 14.00

kd/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mateusz Grzesiak radzi, jak budować pewność siebie

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2015 08:14
Jeśli porównujemy się z innymi i wypadamy na ich tle blado, warto wypisać swoje osiągnięcia na kartce i czytać. O innych skutecznych metodach na budowanie swojego ego mówił w Czwórce trener osobisty Mateusz Grzesiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie chcemy mieć dzieci" - czego boją się Polacy?

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2016 19:30
Młode kobiety boją się, że posiadanie potomstwa łączy się z wyrzeczeniami, złamaniem kariery, a ciąża z otyłością i wypadaniem włosów. Co jeszcze "odstrasza" je od dzieci?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leki bez recepty. "Suplementy diety wcale nas nie leczą"

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2016 17:44
Na polskim rynku pojawiają się tony suplementów, które mają wzmacniać włosy i paznokcie czy ułatwiać zdanie egzaminów. Przyjmowane w nadmiarze mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc.
rozwiń zwiń