Uczucia w związku. Jak podsycać namiętność?

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2018 13:20
- Z namiętnością jest tak, że bez pracy i tak zwanego dorzucenia drzewa do ogniska, płomień nie będzie płonął - mówi w "Strefie prywatnej" Bianca-Beata Kotoro, psycholog z Uniwersytetu SWPS w Warszawie. 
Audio
  • Uczucia w związku. Jak podsycać namiętność? (Strefa prywatna/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/iWorksphotography/dom. publiczna

Czytaj także
kobieta seks erotyka FREE 1200_660.jpg
Jak fantazjujemy? "Najczęściej romantycznie"

Specjaliści twierdzą, że nie da się utrzymać na takim samym poziomie intensywności naszych uczuć w związku. Dotyczy to również intensywności namiętności w seksie. Pierwsza faza jest pełna chemii, hormony buzują, widzimy świat bardziej kolorowy, smakowity i magiczny, ale nie da się tak przejść przez całe życie. Intensywność uczuć i emocji w związku ma prawo się zmieniać i z upływem lat być inna, co nie znaczy gorsza.

Na początku wkładamy niesamowitą pracę i energię w nasz związek. Gdybyśmy później wkładali chociaż jedną czwartą tej energii, to związki byłyby naprawdę bajeczne - mówi ekspertka. - Ale to wcale nie jest złe, że ta intensywność spada, bo dzięki temu kombinujemy, zmieniamy, jesteśmy bardziej kreatywni - dodaje. 

Czytaj także
mężczyzna dżentelmen krawiec 1200.jpg
Męskość? "Mierzy się ją od głowy do stóp"

Bianca-Beata Kotoro zwraca uwagę, że nie ma pożądania cielesnego bez fascynacji. - Fajny, dobry seks jest wyznacznikiem tego, że dobrze się w związku układa - podkreśla.

Co zatem robić, by podsycać namiętność? Jak uniknąć rutyny? Czy motyle, które już odleciały mogą jeszcze wrócić do brzucha? Czy możliwe jest odbudowanie związku po zdradzie? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi Jakub Jamrozek

Goście: Bianca-Beata Kotoro (psycholog z Uniwersytetu SWPS w Warszawie)

Data emisji: 8.03.2018

Godzina emisji: 20.07

kh/kul


Czytaj także

Jak fantazjujemy? "Najczęściej romantycznie"

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2018 12:15
Fantazje seksualne są nierozerwalnie związane z tym, jak kształtuje się nasza seksualność. - Z najnowszych badań kanadyjskich naukowców wynika, że zarówno kobiety jak i mężczyźni chętnie i często fantazjują o romantycznych sytuacjach - mówi sex coach Anna Zaleska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wstyd - paraliżujący lęk przed oceną

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2018 11:53
- Wstyd to uczucie lęku przed oceną innych ludzi, a w konsekwencji, przed odrzuceniem. Podpowiada jakie zachowania są według nas dopuszczalne, a jakie nie - wyjaśniała psycholog Joanna Chmura.
rozwiń zwiń