Białe związki. Miłość i zaufanie wystarczają?

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2017 12:30
- Jeśli spełnione są normy partnerskie i decyzja o wyrzeczeniu się zbliżeń fizycznych jest podjęta za obopólną zgoda, to ja nie widzę w tym nic złego - tłumaczy seksuolog Andrzej Gryżewski.    
Audio
  • Białe związki, aseksualność i śluby czystości - o intymności w związkach inaczej (Strefa prywatna/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/iWorksphotography/dom. publiczna

Czytaj także
miłość 1200.jpg
Sekrety udanego związku. "Sztuką jest wspólne dojrzewanie"

- Względy religijne, "zakłady" o czystość, sprawdzanie wierności to niektóre powody, dla których ludzie rezygnują ze zbliżeń. Z różnym powodzeniem - mówi gość Czwórki i tłumaczy, w jaki sposób wstrzemięśliwość powiązana jest ze skalą podniecenia i co się dzieje w umyśle człowieka, kiedy próg podniecenia przekroczy 50 procent.

Są też tacy, którzy z seksu rezygnują z powodu urazy, apatii, problemów, z którymi nie są w stanie się zmierzyć, inni z obawy przed ciążą, przed intymnością, czy też z nieakceptowania własnego ciała. Czy życie bez seksu jest możliwe? A może przykładamy do niego zbyt dużą wagę? Na czym polega ceremonia "białego balu" i czym tak naprawdę jest aseksualność? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Andrzej Gryżewski Z moich badań wynika, że osoby, które są prowadzą aktywne życie seksualne, wykazują się większą łagodnością i spokojem. Ci, którzy seksu nie uprawiają, znacznie częściej bywają drażliwi

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Andrzej Gryżewski (seksuolog)

Data emisji: 5.04.2017

Godzina emisji: 20.05

kul/jsz

Czytaj także

Całowanie, przytulanie. Co nam wolno publicznie?

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2016 18:15
Młodzi ludzie często okazują sobie uczucia w miejscach publicznych. Z badań wynika, że nie przeszkadza nam to, dopóki zachowania nie są zbyt ostentacyjne. Gdzie leży granica przyzwoitości i czy pocałunek to już za wiele?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michalina Wisłocka na srebrnym ekranie

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2017 12:42
"Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" to najnowszy film w reżyserii Marysi Sadowskiej, który na ekrany kin wchodzi już 27 stycznia. W rolę rewolucyjnej ginekolożki wcieliła się Magdalena Boczarska.
rozwiń zwiń