X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Dobry lider potrafi balansować między dwoma biegunami"

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2018 09:37
Kanadyjski uczony prof. Michael D. Watkins badający strategie osiągania zawodowego sukcesu i przywództwa jest zdania, że idealny szef to ktoś, kto musi poruszać się między dwoma biegunami: bycia menagerem i dobrym liderem.
Audio
  • jak być skutecznym przywódcą? (Strefa prywatna/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Syda Productions

Włodzimierz Świątek W wielu organizacjach istotą pracy jest komunikacja. Relacje między liderem a pracownikiem będą przekładały się na efektywność i wyniki pracy

Najczęstszym powodem odejścia pracowników z firmy jest środowisko pracy i złe relacje z przełożonym. Kto jest winny takiej sytuacji? Szef, czy jego pracownicy? Ekspert w studiu Czwórki zwracał uwagę, że choć w każdym konflikcie udział biorą zawsze dwie strony, to na liderze spoczywa obowiązek koordynowania pracy zespołu. - Każdy szef powinien pamiętać o tym, że oprócz szeregu przywilejów posiada także określone obowiązki. Musi nauczyć się korzystania z narzędzi, które posiada w taki sposób, aby usprawnić pracę zespołu - mówił dr Włodzimierz Świątek z SWPS

Jak być dobrym managerem i stworzyć dla współpracowników dobre warunki do rozwoju zawodowego? Czy jest prawdą, że zatrudnieni nie opuszczają swojego stanowiska pracy, tylko odchodzą od szefa? Na czym polegały przełomowe badania kanadyjskiego badacza Michaela D. Watkinsa i na czym polega tzw. "bańka po awansie"? Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi Jakub Jamrozek

Gość: dr Włodzimierz Świątek (ekspert kierunku Zarządzanie i Przywództwo na Uniwersytecie SWPS w Warszawie)

Data emisji: 1.03.2018

Godzina emisji: 20.05

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Skuteczny i ludzki menedżer. Jak nim być?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2017 15:01
O sposobach dobrego i efektywnego zarządzania ludźmi porozmawiamy z Adamem Dębowskim, psychologiem biznesu i przedsiębiorcą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Męskość? "Mierzy się ją od głowy do stóp"

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2018 11:00
- Największym organem seksualnym zarówno u kobiet, jak i mężczyzn jest mózg. Niestety ta wiedza nie jest powszechna, bo nadal pokutuje przekonanie, że tak naprawdę liczy się rozmiar - mówi seksuolog i psychoterapeuta Andrzej Gryżewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"A może nie ma się czego bać?" Co leży u źródła współczesnych lęków?

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2018 21:00
- Źródłem lęku jest nasza wyobraźnia. Często pojawia się on pod wpływem sytuacji stresowych, ale nie same sytuacje budzą w nas lęk, lecz to, w jaki sposób je przetwarzamy - wyjaśniał prof. Leszek Mellibruda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak być skutecznym w komunikacji? Pomoże sztuka autokreacji

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2018 14:04
- Żyjemy w czasach, kiedy z domu nie wynosi się kindesztuby. Młody człowiek wchodząc w środowisko biznesowe musi błyskawicznie nauczyć się pewnych zachowań. Widać potem, że te zachowania są nienaturalne i wyuczone - mówił Waldemar Dziwniel z Fabryki Motywacji.
rozwiń zwiń