X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Reaktywność i proaktywność w pracy i związku

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2018 10:00
- Menagerowie, sprzedawcy, handlowcy to zazwyczaj osoby proaktywne - mówi coach Anita Michalska. - W zawodach takich jak analityk, windykator, rzeczoznawca częściej pracują reaktywni. Jest to widoczne, choć zdarzają się od tego wyjątki - dodaje. 
Audio
  • Anita Michalska, coach,opowiada o proaktywności i reaktywności (Czwórka/Strefa Prywatna)
Uśmiech pomaga nam zachować energię  na cały dzień
Uśmiech pomaga nam zachować energię na cały dzieńFoto: pixabay.com/MihaiParaschiv

Jedną z ciekawych cech człowieka jest reaktywność i proaktywność. W Czwórce sprawdziliśmy czym są te dwie cechy i jakie działania, lub ich brak, determinują. - Są różne spojrzenia na te dwa zjawiska. Jedno z nich mówi o tym, że osoby proaktywne to takie, nastawione na osiąganie, one biorą sprawy we własne ręce, lubią ryzykować i nie boją się tego ryzyka - wyjaśnia gość Kuby Jamrozka. - Natomiast osoby reaktywne to takie, które obawiają się bólu, nieprzyjemności, raczej gaszą pożary, niż planują długoterminowo - uzupełnia. 

Jest też drugie podejście do tych cech, które szczególnie cenne jest przy współpracy w zespole czy komunikacji międzyludzkiej.

Anita Michalska Osoby reaktywne są nastawione na wyłapywanie ryzyka, a proaktywne na wyłapywanie możliwości opcji i szans

Z czym wiąże się proaktywność i reaktywność? Czy ma coś wspólnego z pewnością siebie, a może z płcią? Jak wyłapać tę cechę na poziomie lingwistycznym? Jak wygląda praca z proaktywnymi, a jak z reaktywnymi? I jak te cechy sprawdzają się w związkach? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.  

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi Jakub Jamrozek

Gość: Anita Michalska (coach, trener)

Data emisji: 19.04.2018

Godzina emisji: 20.08

pj/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Złap równowagę". Jak żyć z zaburzeniem afektywnym dwubiegunowym?

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2018 10:00
Rano wierzą, że mogą kierować światem, zakochują się w przypadkowo spotkanej osobie, zaś wieczorem chcą umrzeć - ludzie z "dwubiegunówką".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miłość platoniczna. Jak się z niej wyleczyć?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2018 14:38
Wiosna to czas zauroczeń, fascynacji, zakochań... nie zawsze szczęśliwych. Bywa bowiem, że uczucie nie jest odwzajemnione albo obdarzona nim osoba o niczym nie wie.
rozwiń zwiń