Mapowanie myśli - zaawansowany kalendarz w twojej głowie

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2018 11:00
Mapowanie myśli jest metodą przechowywania, organizowania, określania priorytetów, uczenia się, przypominania i zapamiętywania informacji. 
Audio
  • Mapa myśli – uporządkowany system informacji, który mamy w głowie (Strefa prywatna/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ArtFamily

Dobre prezentacje składają się nawet z jednego wyrazu, hasła czy grafiki. Przeszliśmy na pismo obrazkowe. Warto z niego korzystać nie tylko przy tworzeniu prezentacji, ale i w procesie nauki Honorata Kifner i Katarzyna Jarosz


To system polegający na połączeniu słów i obrazów pomagających stymulować logikę i kreatywność. - Często chcemy zapamiętać jak najwięcej informacji tzw. "lanym tekstem" i w podobny sposób je prezentujemy. Nagminnie spotykamy się ze zbyt długimi treściami, z których ciężko jest wydobyć to, co najistotniejsze - mówiły trenerki rozwoju osobistego Honorata Kifner i Katarzyna Jarosz.

Od czego zacząć tworzenie takiej mapy? Czy rzeczywiście pozwala oszczędzić czas i poprawia umiejętność wyławiania istotnych informacji w przeładowanym nimi świecie? Czy aby korzystać z tego narzędzia trzeba być osobą myślącą wizualnie? Na ten temat rozmawiałyśmy z trenerkami rozwoju osobistego i coachami – Honoratą Kifner i Katarzyną Jarosz z Centrum Zmiany w Życiu. Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Strefa prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Honorata Kifner i Katarzyna Jarosz z Centrum Zmiany w Życiu.

Data emisji: 24.07.2018

Godzina emisji: 20.07

ac/kul


Czytaj także

Miłość z internetu? "To miejsce dobre, jak każde inne"

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2018 10:40
- Potraktujmy internet jako miejsce, w którym jest mnóstwo ludzi poszukujących miłości. Można wejść, rozejrzeć się, pomóc swojemy szczęściu - przekonuje terapeutka i ekspertka w jednym z portali randkowych Joanna Godecka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Słowa jak katharsis". Dlaczego przeklinamy?

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2018 12:38
- To naturalne. Badania pokazują, że przeklinanie to uwalnianie emocji. Jest nam ono więc potrzebne. Poprzez przekleństwa przełamujemy też społeczne tabu, np. dotyczące seksualności, czy rasizmu - tłumaczy psycholog dr Konrad Maj.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Schematy zachowań. Emocje wpisane w nasze DNA

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2018 13:16
Często reagujemy w sposób, którego później żałujemy. Krytykujemy, narzekamy, ranimy i czujemy się zranieni. Brzmi znajomo? Czy tego chcemy, czy nie sposób wyrażania emocji mimowolnie przejęliśmy od naszych najbliższych.
rozwiń zwiń