Polskie Radio
Section05
randki

"Historia pewnych randek" - reportaż Antoniego Rokickiego

Fotografka Kasia Łoś zaprezentowała niedawno wystawę zdjęć "Two Swipes Right", czyli "Dwa przesunięcia w prawo". Wszystko zaczęło się od randkowania na Tinderze - popularnej aplikacji mobilnej, z której korzysta już ponad 50 milionów ludzi na całym świecie. Fotografka w ramach projektu zrobiła kilkadziesiąt portretów młodych mężczyzn, a także przeprowadziła z nimi rozmowy na temat współczesnego randkowania.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Antoni Rokicki randki

"Nie przyjmujemy zgłoszeń poniżej 30 roku życia". Właścicielka biura matrymonialnego o realiach działalności

- Głównym warunkiem przyjęcia zgłoszenia do biura matrymonialnego jest status osoby bez związku. Chodzi przede wszystkim o to, żeby potwierdzić swój stan wolny. Drugą rzeczą jest pełnoletniość. Nie przyjmujemy także zgłoszeń poniżej 30 roku życia - powiedziała w Polskim Radiu 24 Agata Sybilska, właścicielka biura matrymonialnego.
Zobacz więcej na temat:  miłość online małżeństwo randki kobieta mężczyzna POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24 STYL ŻYCIA

Koronawirus a miłość czyli jak pandemia poprawiła relacje damsko-męskie

Dane pokazują, że w czasie trwającej pandemii single przestali koncentrować się na sobie, a zaczęli głębiej patrzeć na drugiego człowieka. Okazało się, że agencje matrymonialne mają więcej pracy niż przed pandemią, gdyż ludzie w tych tak niepewnych czasach stali się bardziej empatyczni i wrażliwi i zauważyli, że bycie samemu i kariera zawodowa to nie jest sedno życia.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo miłość związki partnerskie randki Roman Czejarek psychologia