X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Seksualność. Kiedy rozmawiać o seksie?

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 11:17
- Do podejmowania konkretnych aktywności seksualnych niezbędna jest obopólna, świadoma zgoda dorosłych ludzi - mówi psycholog Marta Niedźwiedzka, którą pytamy o seksualność, bardzo ważną sferę ludzkiego życia. 
Audio
  • Marta Niedźwiecka, psycholog i popularyzatorka świadomej seksualności opowiada o seksie i rozmowach o nim (Strefa Prywatna/Czwórka)
Ілюстрацыйны здымакFoto: pixabay.com

Seksualność to nie tylko seks, to także obszar intymności, emocjonalna więź, zdolność do tworzenia związków. Jak przygotowani do tego są młodzi ludzie? - Niestety w Polsce mamy do czynienia z brakiem świadomego kształtowania podstaw psychoseksualnych, czyli edukacji seksualnej podejmowanej instytucjonalnie - mówi gość Kuby Jamrozka. - Dziś młodzież wychowuje się na pornografii, nie ma bazy podstawowej, języka i wsparcia - dodaje. 

zazdrość 1200.jpg
Zazdrość - rozmowa to na nią lekarstwo

Psycholożka zwraca również uwagę na często nierealistyczną postawę rodziców, którzy wychodzą z założenia, że "jakoś to będzie", a mówienie o seksie na pewno sprowadzi nieszczęście. - Dziś internet seksem stoi, już 12-latek w internecie potrafi znaleźć wszystko - podkreśla ekspertka. - Młodzi ludzie trafiają często na brutalne obrazy, do których nie mają ani słownika, ani narracji. Jako dorośli powinniśmy rozmawiać z dziećmi o seksie, językiem dostosowanym do momentu rozwoju dziecka - dodaje. 

Kiedy więc zacząć rozmowy o seksie? Czy człowiek rodzi się seksualny? Jakie mity na temat seksualności wciąż pokutują w społeczeństwie? Czy dzisiejsi nastolatkowie mają trudniej niż ich 40-50-letni rodzice? Czy ktoś jeszcze straszy skutkami masturbacji? Jak wygląda kampania związana z książką "#SEXEDPL Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie"? O tym m.in. w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Strefa prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Marta Niedźwiecka (psycholog i popularyzatorka świadomej seksualności)

Data emisji: 26.11.2018

Godzina emisji: 20.07

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jakub Jamrozek z Czwórki nagrodzony w konkursie o uzależnieniach XXI wieku

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 12:53
Dziennikarz radiowej Czwórki Jakub Jamrozek zajął III miejsce w konkursie dla dziennikarzy "Uzależnienia XXI wieku" zorganizowanym z inicjatywy Fundacji Inspiratornia. 
rozwiń zwiń