X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stereotypy w pracy. Jak z nimi wygrać?  

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 12:47
Codziennie podejmujemy szereg decyzji na polu zawodowym: z kim współpracować, a z kim nie, komu warto zaufać, z kim się zaprzyjaźnić w pracy, z kim podpisać kontrakt. Jaki wpływ na nasze decyzje mają stereotypy?
Audio
  • Jak wygrać ze stereotypem? (Strefa Prywatna/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Master1305/Shutterstock.com

praca biuro kłótnia 1200.jpg
Starszy czy młodszy - kto sprawdzi się lepiej w pracy?

- Stereotyp to często wbrew pozorom coś pozytywnego. Porządkuje naszą rzeczywistość, daje nam poczucie bezpieczeństwa i stabilności - mówiła Dorota Minta, psycholog i psychoterapeutka. - Stereotypy biorą się z naszych wielopokoleniowych doświadczeń, wynikają z obyczajów, jakie wynosimy z domu. Przekazywane są pocztą pantoflową. Najczęściej stereotypy dotyczą wieku, wykształcenia, pochodzenia. Wiążą się też ze "szklanym sufitem", czyli płcią. Stereotypami obarczeni są także wciąż ludzie niepełnosprawni 

Tymczasem "kobieta nie nadaje się na szefa", "mężczyźni to urodzeni przywódcy", "najlepsi piloci to mężczyźni", "kobiety są zbyt miękkie" w negocjacjach", szefowie nigdy nic nie robią, przeciętny pracownik jest zawsze wykorzystywany” - te i inne stereotypy utrudniają wzajemną współpracę na polu zawodowym. Słowa "zawsze", "nigdy" stają się przeszkodą do wzajemnego zrozumienia się i czerpania z całego wachlarzu różnic międzyludzkich.

Ważne, by w odpowiednim momencie umieć odejść od stereotypu i umieć spojrzeć na każdego człowieka indywidualnie, nie przypinać łatek. Dorota Minta

Jak wyjść poza uprzedzenia i stereotypy w miejscu pracy? Kiedy stereotyp staje się faktem i komu zagraża? Czym jest "otwartość na zmiany"? O zaklętych rewirach, podziale na zawody kobiece i męskie - w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Dorota Minta (psycholog i psychoterapeutka, Psycholodzy Lwowska)

Data emisji: 8.04.2019

Godzina emisji: 20.08

kd/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Obcokrajowcy na rynku pracy. "Nasi" czy "inni"?

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 12:10
- Kiedy w firmie pracownicy mają problemy z akceptacją cudzoziemców, warto zastosować kilka sprawdzonych sposobów rozwiązywania tego typu problemów. Na przykład zatrudnionych obcokrajowców od razu wprowadzać w życie firmy, znaleźć im opiekunów, którzy pomogą zintegrować się z resztą - opowiada Tomaszem Dudek, dyrektor zarządzający OTTO Work Force.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuka komunikacji. Czy różnice mogą łączyć?

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 16:38
Niezgodność charakterów w środowisku zawodowym może być zaletą. Warunek jest jednak jeden: zespół musi potrafić pozytywnie ją wykorzystać.
rozwiń zwiń