Praktyk życia: jak odnaleźć wewnętrzny spokój?

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2019 16:21
Będąc na szczycie korporacyjnej kariery postanowił przewartościować swoje życie i zostać kapelanem więziennym, coachem, motywatorem i specjalistą od spraw trudnych. Czy dziś Andrzej Cichocki może powiedziec o sobie, że jest szczęśliwy?
Audio
  • Jak przewartościować swoje życie i żyć tak, by nie żałować niczego? (Strefa Prywatna/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: djgis/Shutterstock.com

Między przyczyną złości, a reakcją na nią jest pewna przestrzeń. I to jest miejsce, w którym musimy podjąć decyzję, jak zareagujemy. Wszystko zależy od nas Andrzej Cichocki

- Szczęście jest wtedy, gdy osiągasz stan spokoju. Jesteś zadowolony z tego, co robisz, otaczasz się ludźmi, których sam wybrałeś i budzisz się z radością na nowy dzień - tlumaczył Andrzej Cichocki. - Korporacja być może niektórym daje szczęście. To sprawa indywidualna, wszystko zależy od tego, czego oczekuje się od życia i czego się poszukuje - mówił gość Kuby Jamrozka. - Jest tam pewnie kasa, pozycja. Z boku wydaje się, że człowiek jest szczęśliwy, ale dla mnie to z pewnością nie jest definicja szczęścia.

Jak mówił ważne, by rozwój osobisty człowieka nadążał za rozwojem zawodowym. - W którymś momencie zdobywanie kolejnych stanowisk może nas przytłaczać. U mnie przełom nastąpił, gdy już miałem wszystko; samochód, karty kredytowe. Ale poczułem, że nie jestem szczęśliwy. I powiedziałem "stop". Trzeba przewartościować swoje życie, coś zmienić.

Jak ludzie starali się go zatrzymać w ryzach "tradycyjnej" korpokariery i dlaczego ich nie posłuchał? Jak doszedł do tego, co chce w życiu robić i dlaczego tak ważna jest dla niego religia? Czym są "filary szczęścia" i które z nich są najważniejsze? Jak wyglądają dziś jego relacje z więźniami, którym pomaga, i co czują ludzie, którzy po kilkunastu latach za kratami opuszczają więzienia? Czego najbardziej w życiu żałują mężczyźni, a czego kobiety? Jaką drogę musiał przejść Andrzej Cichocki, by dojść do punktu, w którym się dziś znajduje? Czy dziś jest szczęśliwy? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi Jakub Jamrozek

Gość: Andrzej Cichocki (praktyk życia i biznesu)

Data emisji: 18.06.2019

Godzina emisji: 20.09

kd/ac

Czytaj także

Katarzyna Olubińska. "Zobaczyć Boga w drugim człowieku"

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2017 15:30
- Chciielibyśmy Pana Boga zamknąć w kościele. Tymczasem najpiękniejsze rozmowy o wierze prowadziłam w takich miejscach i w takich okolicznościach, o których nigdy bym nie pomyślała - opowiada dziennikarka Katarzyna Olubińska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

S. Małgorzata Chmielewska: dobre życie jest nie tylko dla wybranych

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2018 14:53
- Dla jednych dobre życie to kasa, dom, samochód, żona, dzieci i wakacje za granicą. Moim zdaniem dobre życie to przede wszystkim miłość: kochanie i bycie kochanym - przekonywała w Czwórce s. Małgorzata Chmielewska, autorka "Odłóż tę książkę i zrób coś dobrego".
rozwiń zwiń