Siedzenie jak palenie. Czy należysz do pokolenia trzech krzeseł?

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 10:30
Na ile nasza biologia jest przystosowana do stylu pracy, jaki narzuca nam świat nowych technologii?
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Praca zawodowa, jak i to, co robimy w życiu prywatnym, może dawać nam energię do działania i być źródłem ogromnej satysfakcji i motywacji. Z drugiej strony, może nas tez osłabiać, być źródłem zmęczenia, zniechęcenia czy frustracji. Badający zachowania pracowników piszą o "pokoleniu trzech krzeseł": fotela w domu, krzesła biurowego i fotela samochodowego. Piszą wręcz, że "Sitting is the new smoking" (siedzenie jest nowym paleniem). Dlaczego przedkładamy wygodę ponad zdrowie? Jak siedzący tryb życia wpływa na sprawność ciała i umysłu? Jak radzić sobie w pracy biurowej, żeby zminimalizować skutki siedzenia? Czym jest nowy trend: Moving is the New Thinking? O tym porozmawiamy z Justyną Jakubczyk, trenerką kompetencji miękkich.

***

Na audycję z cyklu "Strefa prywatna" we wtorek (10.09) od godz. 20.05 zaprasza Jakub Jamrozek.

pj/kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka psychologia zdrowie

Czytaj także

"Niech myśli myślą się same". Jak medytować skutecznie?

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 09:29
Niektórzy uważają ją za dziwną praktykę duchową, inni za praktyczne narzędzie, jeszcze inni za chwilowa modę. Jak twierdzi Medytacja może być jednak także skutecznym i konkretnym narzędziem, które pomaga osiągnąć określone cele.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Psychologia pozytywna. Zamiast doskonalić wady, skupmy się na zaletach

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 08:06
Polskie nastolatki zajmują pierwszą pozycję pośród 42 krajów pod względem negatywnej samooceny, a zaledwie 4 na 100 kobiet uważa się za atrakcyjne. 84 proc. Polek poddałoby się zabiegowi chirurgii estetycznej, gdyby miało na to środki. Skąd bierze się taka krytyczna ocena?
rozwiń zwiń