Pytania o seksualność

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 08:55
Czy problemy małżeńskie można rozwiązać w łóżku? Czy można tworzyć dobry związek bez udanego życia seksualnego? Na pytania, które "wstyd zadać" odpowiemy w "Strefie Prywatnej". 
Jaką książkę warto zabrać do łóżka? O to pytaliśmy Was w Czwórce (zdjęcie ilustracyjne)
Jaką książkę warto zabrać do łóżka? O to pytaliśmy Was w Czwórce (zdjęcie ilustracyjne)Foto: wavebreakmedia/Shutterstock.com

Polki i Polacy niechętnie mówią otwarcie o seksie, co nie zmienia faktu, że poszukują odpowiedzi na wiele pytań: Czy masturbacja jest powodem do wstydu? Czy w małżeństwie może dojść do gwałtu? Jak wpływ na seks ma nauczanie Kościoła? Czy po pięćdziesiątce wypada jeszcze być aktywnym seksualnie? Jak wygląda zdrada w otwartym związku? Czy kobiety mogą mieć większe potrzeby seksualne od swoich partnerów? Jak zaspokoić naturalne potrzeby seksualne osoby z upośledzeniem fizycznym lub umysłowym? 

Jaki obraz naszej seksualności się z tego wyłania? O tym porozmawiamy z Martą Szarejko, autorką książki "Seksuolożki. Sekrety gabinetów". 

***

Na audycję z cyklu "Strefa prywatna" w czwartek (26.09) od godz. 20.05 zaprasza Weronika Puszkar.

Zobacz więcej na temat: Czwórka seks

Czytaj także

Udane życie seksualne opiera się na poczuciu humoru

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 13:50
- O seksie najlepiej rozmawiać ze sobą w łóżku, kiedy naprawdę jesteśmy blisko siebie. I z humorem, bo to ważna część tej sfery naszego życia - przekonuje Ewa Wąsikowska-Tomczyńska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy potrafimy rozmawiać o seksie?

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2019 22:42
Według badań co czwarty dorosły Polak i Polka poniżej 50 roku życia nie uprawiali seksu od dwunastu miesięcy lub dłużej. To dwa razy więcej niż dwie dekady temu.
rozwiń zwiń