Psycha nie siada. Studenci pomagają rówieśnikom

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2021 08:20
W wyniku przejścia na naukę zdalną studenci w czasie pandemi odczuwają większy stres, a szczególnie doskwiera im izolacja.
Studia to czas beztroski. Nie powinien być jednak pozbawiony kultury osobistej.
Studia to czas beztroski. Nie powinien być jednak pozbawiony kultury osobistej.Foto: Harbucks/shutterstock.com

Na szczęście takie osoby nie są już same, bo coraz więcej młodych ludzi aktywnie działa na rzecz swoich rówieśników zmagających się z problemami natury psychicznej.

Posłuchaj także:


Sprawdź także
uśmiech pixa 1200.jpg
Uśmiechnięta depresja. Gdy wciąż robisz dobrą minę do złej gry

Projekt "Psycha nie siada" stworzyła grupa krakowskich licealistów w ramach olimpiady Zwolnieni z teorii. Jego celem jest przybliżenie osobom w tym wieku i ich rodzicom, jak ważne jest dbanie o zdrowie psychiczne.  Z kolei na Uniwersytecie Szczecińskim powstał projekt "Studenci w Pandemii", w ramach, którego wsparcia udzielają studenci psychologii. Jakie techniki stosują? Co młodzi wiedzą o zdrowiu psychicznym? O to zapytamy twórców "Psycha nie siada" Karola Ferdułę i Ninę van der Brug oraz Magdę Kasperek z projektu "Studenci w Pandemii".

***

Na audycję z cyklu "Strefa prywatna" we wtorek (23.02) o godzinie 20.05 zaprasza Weronika Puszkar.

kul 

Zobacz więcej na temat: Czwórka psychologia

Czytaj także

Obserwowanie ptaków. "Bardzo skuteczna terapia"

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2021 11:29
- Obserwowanie ptaków pozwala nam na moment wytchnienia w codzienności, silnie angażuje nasze zmysły, wymaga również pewnego wysiłku, na przykład wyjścia na zewnątrz, co sprawi, że dotleniamy organizm - mówili w Czwórce dr Sławomir Murawiec i prof. Piotr Tryjanowski, autorzy książki "Ornitologia terapeutyczna".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Notatki wizualne. Jak uczyć się dzięki nim do egzaminu?

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 09:44
Tworzenie notatek wizualnych, czyli tzw. pochodnych mapy myśli to umiejętność, która - we współczesnej kulturze, opartej na obrazach - bardzo się przydaje.
rozwiń zwiń