Nieprzeciętni 2022. "Nieprzeciętność to odwaga"

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2022 11:00
Trwa Plebiscyt Czwórki Nieprzeciętni 2022. Do 17 kwietnia czekamy na wasze zgłoszenia, a w tym czasie sprawdzamy, co słychać u finalistów z poprzednich lat.
Plebiscyt Nieprzeciętni 2021 - materiały promocyjne
Plebiscyt Nieprzeciętni 2021 - materiały promocyjne Foto: Plebiscyt Nieprzeciętni 2021 - materiały promocyjne

W Czwórkowym plebiscycie "Nieprzeciętni" od lat doceniamy osoby wyróżniające się niebanalnym hobby, niesamowitą pracą, osiągnięciami czy działaniami. Do konkursu może się zgłosić każdy, ale można też zostać zgłoszonym. Wystarczy spełnić dwa warunki: mieć nie mniej niż 18, ale nie więcej niż 35 lat i wypełnić formularz. Czas jest do 17 kwietnia.

ZGŁOŚ SIĘ DO PLEBISCYTU <<<

Joanna Murzyn w Czwórkowym plebiscycie wzięła udział w 2018 roku, Wojciech Sierocki w 2017. Obydwoje zostali jego finalistami.   

Wojciech Sierocki do plebiscytu został zgłoszony za sprawą projektu "Leczymy z misją", którego był przewodniczącym i założycielem.

- Miałem wtedy 20 lat i chciałem przeżyć przygodę, a przy okazji zrobić coś namacalnego, przydatnego, coś, z czego mógłbym być dumny - przyznaje gość Czwórki. - Zacząłem tworzyć "Leczymy z misją" na pierwszym roku studiów. Studia medyczne polegają głównie na siedzeniu w książkach. Ja chciałem wyjść z tych książek i zacząć robić coś w prawdziwym świecie. Czekała mnie 6-letnia droga do bycia lekarzem, ja chciałem pomagać szybciej - dodaje. 

W tamtym czasie Wojtek miał kontakt do Kenii. To jest kraj, w którym działa dużo organizacji pomocowych. - Kenia jest też krajem bezpiecznym, łatwiej się nam tam działało - podkreśla. - Początkowo dostarczaliśmy sprzęt medyczny do szpitali na prowincji, potem studentów i specjalistów. W Kenii zastaliśmy ogromne potrzeby i braki sprzętowe. My jako organizacja korzystaliśmy z pomocy bardziej doświadczonych i chętnych do pomocy osób - dodaje. Po 4 latach działania organizacji pomocowej Wojciech Sierocki stworzył startup, którego celem było dostarczanie technologii telemedycznych. Jego kolejny pomysł służy do zbierania anonimowych danych od pacjentów z Kenii, by tworzyć system dawstwa danych medycznych, który pomoże w badaniach nad tym, jak leczyć pacjentów z konkretnych grup etnicznych.   

Działania Wojtka z pewnością są nieprzeciętne, a kieruje się w nich odwagą. - Osoba nieprzeciętna to dla mnie przede wszystkim osoba odważna. I we wszystkim, co robię, staram się, aby ta odwaga była moim motywem przewodnim - podkreśla. - Trzeba zachowywać się zgodnie ze swoim kodeksem moralnym. Bez odwagi nie ma nieprzeciętności - dodaje. 


Posłuchaj
19:56 czwórka strefa prywatna 04.04.2022.mp3 Joanna Murzyn i Wojciech Sierocki, finaliści plebiscytu Nieprzeciętni z poprzednich lat opowiadają o swoich osiągnięciach i nieprzeciętności (Strefa Prywatna/Czwórka)

 

Tak jak Wojciech Sierocki, Joanna Murzyn też rozwijała swoją działalność od 2018 roku, gdy została finalistką Nieprzeciętnych. Do plebiscytu zgłosił ją jej przyjaciel. To był dla Joanny bardzo dobry czas, zajmowała się przeróżnymi technologiami, sprawdzała ich możliwości, czas wypełniała jej zabawa i prototypowanie. Z 2018 przypomina sobie pomysł na urządzenie, które włożone do doniczki z rośliną, głosem informowało właściciela, że trzeba je np. podlać. 

Świat roślin i ekologii wciąż jest bliski Joannie Murzyn. Dziś świetnie się zna na ekologii w świecie IT. Wie, czy i które kryptowaluty są bardziej ekologiczne i czy warto kupować sztukę w NFT. - Cały czas się rozwijam i idę do przodu - podkreśla. - Osoba nieprzeciętna to taka, która się nie boi, nie zgadza się na zastaną rzeczywistość, tylko chce ją zmieniać - dodaje. 


Plebiscyt Nieprzeciętni to szansa dla każdego. Wystarczy wypełnić formularz. ZGŁOŚ SIĘ DO PLEBISCYTU <<<

Plebiscyt Nieprzeciętni 2022 ma na celu zaprezentowanie ludzi, którzy w swojej pracy, środowisku robią rzeczy niebanalne, mają nietypowe zainteresowania, tworzą niezwykłe rzeczy. Jednym słowem - wszystkich, których można określić mianem wyjątkowych.

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi: Weronika Puszkar 

Goście: Joanna Murzyn (finalistka Nieprzeciętnych 2018), Wojciech Sierocki (finalista Nieprzeciętnych 2017)

Data emisji: 04.04.2022

Godzina emisji: 20.07

pj

Czytaj także

Nieprzeciętni 2022. Ostatni tydzień na zgłoszenia!

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2022 06:00
Czwórka szuka ludzi niezwykłych, z nietuzinkowymi zainteresowaniami, a także nowatorskimi pomysłami. Do wygrania cenne nagrody: cyfrowe radioodbiorniki, a także słuchawki i głośniki bluetooth. Na zgłoszenia zostało tylko kilka dni!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nieprzeciętni 2022. "Szukamy ludzi po prostu wyjątkowych"

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2022 11:13
- Poszukujemy osób jeszcze bardziej wyjątkowych spośród tych wyjątkowych. Takich, którzy zajmują się czymś nietuzinkowym, mają pasje i chcą je rozwijać - mówiła dyrektor-redaktor naczelna Czwórki Hanna Dołęgowska. 
rozwiń zwiń