Wydaj płytę z Będzie Głośno! Zgłoś się do 5. odsłony konkursu!

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2021 12:00
Ruszyła 5. edycja konkursu radiowej Czwórki, skierowanego do utalentowanych muzyków, będąca rozwinięciem audycji "Będzie Głośno!". Nagrodą jest wydanie debiutanckiego krążka. Warunki udziału w konkursie są dwa: nagrany materiał na płytę oraz brak podpisanego kontraktu z wytwórnią muzyczną.
Wydaj płytę z Będzie Głośno to konkurs dla debiutujących muzyków
Wydaj płytę z Będzie Głośno! to konkurs dla debiutujących muzykówFoto: mat. promocyjne

Większość sceny muzycznej w Polsce stanowią debiutanci. Bardzo trudno jest im się przebić. Te lata istnienia audycji i konkursu, który teraz startuje po raz piąty, pokazują, jak wielu jest tych muzyków jest i jak wielu z nich chce zaistnieć. Przez ten czas zgłosiło się do nas kilka tysięcy zespołów Damian Sikorski

Zgłoszenia można wysyłać od 4 czerwca do 16 lipca za pośrednictwem specjalnego formularza na stronie Czwórki. Zwycięzca zostanie ogłoszony pod koniec sierpnia. Premiera albumu planowana jest na przełom października i listopada br.

Posłuchaj
02:28 Czwórka/Będzie Głośno - szczegóły konkursu Wydaj płytę z BG 04.06.2021.mp3 Wydaj płytę z Będzie Głośno! O szczegółach konkursu mówi Damian Sikorski (Będzie Głośno!/Czwórka)

Nagrodą w konkursie jest wydanie płyty z radiową Czwórką nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia, teledysk do singla z debiutanckiego albumu, sesja zdjęciowa oraz koncert promujący płytę na antenie Czwórki w ramach audycji "Będzie Głośno!" oraz w mediach społecznościowych. Partnerami konkursu są Związek Artystów Wykonawców STOART i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Posłuchaj:

Sprawdź
będzie głośno 1200.jpg
Składanka "Będzie głośno!" od Czwórki już jest!

– Wydanie debiutanckiej płyty to dla muzyka nowy początek, nowy start. Ten album zawsze jest długo wyczekiwanym punktem w karierze. Mnie ogromnie cieszy, że my jako Czwórka dajemy szansę wydać taką płytę, a zwycięzca dostaje od nas pełen „pakiet”, który od razu wprowadzi go na muzyczny rynek – mówi Damian Sikorski, juror i pomysłodawca konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno".

Zobacz:

Sprawdź
staszczyk muniek 1200.JPG
Gwiazdy o "Wydaj płytę z Będzie Głośno": naprawdę warto!

Konkurs jest rozwinięciem audycji "Będzie Głośno!", która umożliwia nieznanym muzykom bezpośredni kontakt z radiem. Zespoły, które zgłaszają się do programu, zapraszane są do audycji na żywo i mają okazję zaprezentować się słuchaczom zarówno w rozmowie, jak i mini koncercie akustycznym. Słuchacze mogą natomiast głosować na utwory, których lista znajduje się na stronie Czwórki. Piosenki emitowane są podczas audycji w każdy piątek od godz. 18.00 do 20.00.

Girls On Fire || Czwórka Live || Będzie głośno!

Do tej pory w ramach audycji i konkursu radiowej Czwórki "Będzie Głośno!" ukazało się nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia siedem płyt: Ms. Obsession "Manekin", Marta Zalewska "Marta Zalewska", Sara Kordowska "Wszystko i nic", Myasta "Na dobrym kursie", składanka "Będzie głośno", składanka "Będzie głośno vol.2" oraz najnowsza, która premierę miała 28 maja br. – składanka "Będzie głośno vol.3".

Jacob Flâneur - koncert w Czwórce

mat. promocyjne/kul

Czytaj także

Bitamina w Czwórce na bis [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 06:00
W ich bitach słychać miłość do muzyki. Zaskakują wrażliwością, szczerością i bezpretensjonalnością. W niedzielny wieczór zaprosiliśmy na retransmisję koncertu Bitaminy. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

N132N4NY na scenie Czwórki - koncert w naszym studiu! [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2021 19:00
Na scenie Czwórki wystąpił młody hip-hopowy skład N132N4NY. Zapraszamy wideo z koncertu. Słuchaj Czwórki! Oglądaj koncert!
rozwiń zwiń