Męski zawód: policjant z prewencji

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2015 16:00
Białe kaski i przezroczyste tarcze - to znaki rozpoznawcze policjantów z oddziałów prewencji. Ich praca jest bardzo trudna i niebezpieczna.
Audio
  • Relacja z pierwszych zawodów oddziałów prewencyjnych Policji (Czwórka/POT - Program Ociekający Testosteronem)
Ćwiczenia policyjnych oddziałów prewencji na ul. Łazienkowskiej przy stadionie Legii Warszawa
Ćwiczenia policyjnych oddziałów prewencji na ul. Łazienkowskiej przy stadionie Legii WarszawaFoto: PAP/Bartłmiej Zborowski

Zabezpieczają imprezy masowe i demonstracje, reagują w trakcie zamieszek wywołanych przez pseudokibiców i prowokatorów. Tak wygląda codzienna praca twardzieli w mundurach. - Wychodząc na służbę, nigdy nie wiemy, z czym się spotkamy. Jesteśmy wysyłani na interwencje, na których może się zdarzyć bardzo wiele - przyznaje sierżant Konrad Kowalski z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach.

My przygotowaliśmy relację z pierwszych zawodów oddziałów prewencji z całej Polski - 17 drużyn szukało zaginionego nad jeziorem i uspokajało kibiców w czasie zadymy na moście. Z materiału dowiecie się, z jakiego miasta pochodzi najlepszy oddział w kraju.

***

Materiał przygotował: Mateusz Sienkiewicz

Data emisji: 21.06.2015

Godzina emisji: 15.00

Materiał wyemitowano w audycji POT

mg/tj

Czytaj także

Praca w policji - zawód dla prawdziwych facetów

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2015 16:07
Gościem "Programu ociekającego Teststeronem" będzie Dariusz Loranty, negocjator policyjny, który opowie o kulisach swojej pracy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Były policjant: nasza praca nie ma nic wspólnego z romantyzmem

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2015 16:52
- Wzajemnie się nakręcamy. Bo jest coś podniecającego w szukaniu zabójców i porywaczy. To jednocześnie brudna i ciekawa praca - przyznał były policjant Dariusz Loranty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Safewatch - uderz w telefon, daj znak policji

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2015 17:00
Studenci z Uniwersytetu Gdańskiego wymyślili aplikację pozwalającą w sytuacji zagrożenia, wezwać pomoc za pomocą gestów dłoni.
rozwiń zwiń