Polskie Radio
Section05
policja polska

Brutalny finał sąsiedzkiego sporu. Poszło m.in. o... kota

Stołeczni policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pobili młotkiem swojego sąsiada. Przyczyną awantury był spór o kota, którego ofiara podarowała kiedyś jednemu nich, a następnie go zabrała. Napastnicy usłyszeli już zarzuty i zostali aresztowani. Wyjaśnienia na komisariacie złoży jednak też ofiara, która - jak ustalili mundurowi - kilkanaście miesięcy wcześniej pobiła swoich napastników używając deski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie Warszawa policja polska

Wyszukane metody. Samochodowi złodzieje coraz sprytniejsi

Stołeczni policjanci zatrzymali osiem osób zajmujących się kradzieżami i paserstwem aut. Zlikwidowano również dwie "dziuple", w których odzyskano część skradzionych pojazdów, niestety - już w częściach. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty, teraz grozi im do 10 lat więzienia za kradzież i do 5 lat za paserstwo.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie służby i bezpieczeństwo policja polska kradzież kradzież samochodu

Wadliwe karty wyborcze w Warszawie. "Zadziałały wszystkie procedury"

Szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak potwierdziła, że do Państwowej Komisji Wyborczej wpłynęło w sobotę zgłoszenie o wadliwych kartach wyborczych. Podkreśliła, że w tym przypadku zadziałały wszystkie procedury; karty wadliwe zostały wycofane i zarządzono dodruk nowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory samorządowe samorząd wybory w Polsce wybory 2024 policja polska polityka komisja wyborcza Państwowa Komisja Wyborcza