Safewatch - uderz w telefon, daj znak policji

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2015 17:00
Studenci z Uniwersytetu Gdańskiego wymyślili aplikację pozwalającą w sytuacji zagrożenia, wezwać pomoc za pomocą gestów dłoni.
Audio
W sytuacjach ekstremalnych często zapominamy o ważnych numerach telefonów. Aplikacja Safewatch połączy nas z policją bez wystukiwania cyfr
W sytuacjach ekstremalnych często zapominamy o ważnych numerach telefonów. Aplikacja Safewatch połączy nas z policją bez wystukiwania cyfrFoto: pixabay.com

- Dzięki aplikacji zawiadomimy policję oraz rodzinę - tłumaczy lider zespołu Kamil Wojewski. - W sms-ie będzie też podana dokładna lokalizacja poszkodowanego, żeby pomoc dotarła jak najszybciej.

W audycji testowaliśmy Safewatch oraz rozmawialiśmy z twórcami aplikacji, m. in. o tym, kiedy ich wynalazek trafi do masowej produkcji.

***

Przygotował: Maciej Bąk

Data emisji: 8.06.2015

Godzina emisji: 16.35

Materiał został wyemitowany w audycji "Efekt: WOW"

kul/mm

Czytaj także

Filmy na YouTubie w technologii 360°

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2015 15:00
Kino 3D nikogo już nie dziwi, ale wkrótce serwis YouTube pójdzie o krok dalej i umożliwi publikowanie filmów nagranych w technologii 360°.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Inteligentny dron z mózgiem pszczoły

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 18:20
Drony to latające roboty. Najczęściej używane są do filmowania, ale te najnowocześniejsze podają też jedzenie w restauracjach. Technologia wciąż jest rozwijana.
rozwiń zwiń