Paweł Szkopek - mistrz jednośladów

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2015 15:00
Szkopek jest zdobywcą Pucharu Europy i pierwszym Polakiem, który wystąpił w motocyklowych Mistrzostwach Świata Superbike i Supersport.
Audio
  • Zawodnik wyścigów motocyklowych Paweł Szkopek o swojej karierze, sukcesach i porażkach (POT - Program Ociekający testosteronem/Czwórka)
W 2003 r.  w motocyklowych Mistrzostwach Świata Endurance - 200 mil Imola, polski zespół w składzie: Adam Badziak, Paweł Szkopek i Tomek Kędzior wygrał klasę Stocksport
W 2003 r. w motocyklowych Mistrzostwach Świata Endurance - 200 mil Imola, polski zespół w składzie: Adam Badziak, Paweł Szkopek i Tomek Kędzior wygrał klasę StocksportFoto: PAP/Łukasz Świderek

Ponadto gość Czwórki ma na swoim koncie osiem tytułów mistrza i trzy tytuły wicemistrza Polski. - Zdarzały się wpadki i nie zawsze byłem najlepszy - śmieje się Szkopek i dodaje: - W pewnym sensie sam jestem sobie winien, bo brałem na siebie za dużo. W jednym roku chciałem zdobywać po dwa tytuły, a kończyło się to tak, że ani w jednej klasie, ani w drugiej nie byłem mistrzem - wyjaśnia.

Paweł Szkopek ubolewa nad tym, że w Polsce wyścigi jednośladów nie mają zbyt wielu fanów: - Dla kontrastu na Wyspach Brytyjskich zawody motocyklowe są popularniejsze niż piłka nożna, a przecież wiadomo, że klubów piłkarskich jest tam mnóstwo.

Gość stacji opowiada też o wywrotce, która przydarzyła mu się, gdy jechał z prędkością 280 km/h, a także o dwóch wypadkach, po których nikt nie dawał mu szans na powrót do sportu.

***

Tytuł audycji: POT

Prowadzi: Mateusz Kulik

Gość: Paweł Szkopek (zawodnik wyścigów motocyklowych)

Data emisji: 12.07.2015

Godzina emisji: 14.00

mg/pg

Czytaj także

Jakub Przygoński: motocykl to dla mnie styl życia

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2015 15:05
- Dla jednych motocykl to sposób na uniknięcie korków, inni traktują to jako hobby. Ja ścigam się nim po pustyni - mówi Jakub Przygoński, uczestnik Rajdu Dakar.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kajetan Kajetanowicz nie tylko o sporcie

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2015 12:00
Gościem Kuby Marcinowicza w Programie Ociekającym Testosteronem będzie mistrz rajdowy Kajetan Kajetanowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wrak Race Silesia - wyścig zdezelowanych aut

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2015 10:51
Jeśli masz samochód osobowy o wartości poniżej tysiąca złotych, nie oddawaj go na złom. Możesz wystartować w zawodach!
rozwiń zwiń