Polskie Radio
Section05
jakub przygoński

Kuba Przygoński opowiada, czym jest drifting: "To bardzo widowiskowa dyscyplina sportu"

- Drifting to bardzo widowiskowa dyscyplina sportu, która rozwija się bardzo mocno w Polsce i na świecie - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Kuba Przygoński, kierowca rajdowy z długą listą międzynarodowych sukcesów. Jak wygląda rywalizacja zawodników podczas zawodów driftingowych?
Zobacz więcej na temat:  Karolina Rożej jakub przygoński samochody kierowca Stadion Narodowy Warszawa Kuba Przygoński

Świetny początek Dakaru. 17-letni Polak wygrał 1. etap

Rywalizujący w klasie lekkich pojazdów SSV (UTV) 17-letni Eryk Goczał miał drugi czas przejazdu na pierwszym etapie Rajdu Dakar i początkowo został sklasyfikowany na drugim miejscu. Kilka godzin po starcie został ogłoszony zwycięzcą po tym jak karę otrzymał rywal. To pierwsze polskie podium w tej edycji imprezy. Dziewiąty wśród kierowców samochodów był Jakub Przygoński (Mini), wygrał Carlos Sainz (Audi).
Zobacz więcej na temat:  Rajd Dakar dakar Moto sport sporty motorowe jakub przygoński SPORT

NASZ WYWIAD Dakar inny niż wszystkie. "Musieli zmierzyć się z problemem"

- Jestem mocno zmotywowany. Poświęciłem wiele energii na przygotowania, ale na Dakarze tak to już jest - nigdy nic nie wiadomo - mówi Jakub Przygoński w rozmowie z Mateuszem Brożyną z PolskieRadio24.pl. 45. edycja Rajdu Dakar potrwa w dniach 31 grudnia 2022 - 15 stycznia 2023 w Arabii Saudyjskiej.
Zobacz więcej na temat:  Moto sport dakar Rajd Dakar sporty motorowe jakub przygoński Arabia Saudyjska SPORT magazyn 2022/2023 NASZ WYWIAD opinie