Polskie Radio
Section05
jakub przygoński

Wings For Life. Największy bieg świata

– Znam wiele biegów, ale nie znam lepszego. Biegacze z całego świata startują o tej samej godzinie. To nie oni biegną do mety, a meta ich goni. Jest nią samochód pościgowy. Gdy dogoni biegacza, ten schodzi z trasy. Zawody wygrywa osoba, która zostanie złapana najpóźniej. Tę światową rywalizację wygrywali już Polacy: Dominika Stelmach i Bartek Olszewski – mówił w audycji Krzysztoł Łoniewski. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka bieganie Krzysztof Łoniewski Poznań społeczeństwo jakub przygoński

NASZ WYWIAD "Nic więcej nie dało się zrobić". Przygoński ocenia Dakar

- Wykorzystaliśmy maksymalny potencjał maszyny. Z tego szóstego miejsca tak naprawdę jestem zadowolony, bo nic więcej nie dało się zrobić. Plusem jest, że wygraliśmy klasę samochodów z napędem na tylną oś. To pokazuje, że byliśmy tu, gdzie maksymalnie mogliśmy się znaleźć - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl szósty kierowca 44. edycji Rajdu Dakar Jakub Przygoński z Orlen Team. 
Zobacz więcej na temat:  Rajd Dakar dakar Moto sport sporty motorowe jakub przygoński SPORT Orlen PKN Orlen NASZ WYWIAD opinie

Przygoński o krok od podium. "Walka będzie do końca"

- Mamy grupę mocnych zawodników przed sobą i za sobą. Będzie walka, bo tutaj każdego dnia może się dużo wydarzyć - powiedział Jakub Przygoński pilotowany przez Timo Gottschalka. Załoga Orlen Team zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej 44. Rajdu Dakar. Rywalizacja w Arabii Saudyjskiej zakończy się 14 stycznia. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Rajd Dakar Moto sport sporty motorowe jakub przygoński dakar Orlen PKN Orlen

Przygoński utrzymał pozycję. Audi pokazało moc w Dakarze

Jakub Przygoński i Timo Gottschalk (Orlen Team) jadący samochodem Mini w wersji buggy zajęli 13. miejsce na trzecim etapie tegorocznej Rajdu Dakar. W klasyfikacji generalnej polsko-niemiecki duet utrzymał dziewiątą lokatę. Wygrał Hiszpan Carlos Sainz za kierownicą Audi, a niemiecki koncern po początkowych niepowodzeniach pokazał we wtorek wielką moc.
Zobacz więcej na temat:  Rajd Dakar dakar Moto sport sporty motorowe jakub przygoński Orlen PKN Orlen SPORT audi

Polacy ponownie wygrali etap na Dakarze

Po sukcesie w sobotnim prologu Rajdu Dakar braci Goczałów, niedzielny etap w kategorii lekkich pojazdów UTV wygrali Aron Domżała i Rafał Marton, którzy objęli prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Michał Goczał z Szymonem Gospodarczykiem zajęli czwarte miejsce. Za mało udany występ mogą uznać zawodnicy Orlen Teamu motocyklista Maciej Giemza i prowadzący samochód Mini Jakub Przygoński. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Rajd Dakar sporty motorowe Moto sport jakub przygoński

NASZ WYWIAD Jakub Przygoński: problemy to specyfika Rajdu Dakar

- Nie unikniemy problemów nawigacyjno-jezdnych, bo taka jest specyfika Dakaru. Jednak mimo tego powinniśmy przetrwać - mówi Jakub Przygoński z Orlen Team w rozmowie z PolskieRadio24.pl. 44. Rajd Dakar odbędzie się w dniach 1-14 stycznia w Arabii Saudyjskiej. Rywalizacja będzie składała się z 12 etapów. Zapraszamy do przeczytania całego wywiadu z polskim kierowcą. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Rajd Dakar dakar Moto sport sporty motorowe jakub przygoński Orlen PKN Orlen opinie NASZ WYWIAD